Ski-O tour s českou účastí

14.1.2019 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

V Rakousku probíhá tento týden Ski-o tour se silnou středoevropskou konkurencí. Jede se celkem 5 etap ve dvou destinacích - Pertisau a Ramsau

První část začala v neděli 13.1. v Pertisau (u jezera Achensee nedaleko Innsbrucku) klasikou s hromadným startem, v pondělí místo původního middlu museli pořadatelé kvůli počasí zařadit sprint, v úterý tedy bude třetí etapa middle.  Následují dva dny na přesun do Ramsau am Dachstein, kde poté budou zbývající dvě etapy Ski-O Tour (SOT): v pátek 18.1. a sobotu 19.1. dva sprinty (z toho ten sobotní už bude také součástí Českého a Rakouského poháru).

Všechny závody v Pertisau se jedou v jednom prostoru, což je trojice údolí spojucící se u lyžařského stadionu. Kromě standartních rolbovýcch tratí je připravena i poměrně zajímavá síť skůtrovek jak v polootevřeném terénu, tak i v lese. Převýšení není veliké, údolí jsou pomerně plochá a tratě do bočních svahů nejdou.

V E1 = klasice s hromadným startem dominovali závodníci z Ruska: v mezi muži zvítězil Sergey Gorlanov před Eduardem Khrennikovem, v ženách Maryia Kechkina před Anastasi Kravchenko. V první desítce byli z našich závodníků 5. Petr Horvát a 8. Radek Laciga, v ženách pak 4. Lenka Mechlová, 6. Kateřina Neumannová a se stejným časem Johanka Šimková, 8. Petra Hančová. Kompletní výsledky E1

Druhá etapa byla změněna na sprint, závod se jel za hustého sněžení ve velkém množství nového sněhu. Opět zvítězili zástupci Ruska, tentokráte Eduard Khrennikov a se stejným časem Tatyana Oborina a Anastasia Kravchenko. Petr Horvát zopakoval 5. místo, těsně za ním skončil šestý Jakub Škoda. Za trojicí Rusek skončila opět čtvrtá Lenka Mechlová, za ní se srovnali 5. Kateřina Neumannová a 6. Petra Hančová. Kompletní výsledky E2