Výsledky domácích mistrovství a rankingu

Filtrace

Hledám
Výsledky

Databáze výsledků obsahuje kompletní výsledky mistrovských kategorií jednotlivců a štafet na Mistrovství ČR, ČSR, ČSSR a ČSFR v orientačním běhu v letech 1966 – 2024 (štafety od roku 1980) a dále konečné výsledky Rankingu za jednotlivé roky od jeho počátku v roce 1999.

Databáze obsahuje pouze výsledky pěších závodů (tzn. ne LOB, MTBO či Trail-O) a neobsahuje ani výsledky MČR klubů (družstev) a oblastních výběrů.

Hledat ve výsledcích lze podle jména, roku, typu závodu či disciplíny. Zobrazené výsledky jsou pak navzájem provázány. Z výsledků konkrétního závodníka se lze snadno klikem dostat na kompletní výsledky daného závodu.

U závodníka je pro upřesnění zobrazen ročník narození či registrační číslo (je-li známo), členství v klubech a případně odkaz na Wikipedii. U závodu pak hlavní údaje o pořadateli, datu a místu konání a odkaz do mapového archivu.

V rámci použitých zkratek klubů je zobrazován povětšinou jejich současný název. Není v našich silách rozlišovat změny názvů klubů v průběhu času.

Zdrojem výsledků jsou především sbírky Centra historie OB (nyní uložené ve Sbírce orientačního běhu), díky jehož mravenčí práci bylo vůbec možné výsledky převést do databáze mající dnes přes 100 000 řádků výsledků. Protože jak v minulosti, tak i dnes jsou stále ve výsledcích nepřesnosti či chybějící údaje (chybí rodná jména závodníků, registrace apod.) a při jejich doplňování mohly vzniknout chyby, budeme rádi za upozornění na ně na vysledky@orientacnisporty.cz.