Orienťák žije. VV ČSOS připravil plán na nejbližší dobu

16.4.2021 Jan Picek

Orienťák žije. VV ČSOS připravil plán na nejbližší dobu

Celá společnost, sportovní organizace i orienťák zažil v posledních měsících tvrdou ránu. Český svaz orientačních sportů si uvědomuje význam důležitosti opětovného nastartování českého sportu a tedy i našeho odvětví.

Vedení Českého svazu orientačních sportů se snaží od začátku pandemie přizpůsobovat soutěže i jednotlivé aktivity tak, abychom v naší činnosti mohli pokračovat, byť ve velmi zpřízněných podmínkách. Zapojuje se také do aktivit, které sportovní prostředí připravuje, navrhuje připomínky, jedná s Národní agenturou pro sport. Všichni pevně věří, že v nadcházejích týdnech a měsících se situace bude výrazně zlepšovat, bez omezení se budou moc konat tréninky i závody. Co dál? Nesmí nám ujet vlak, proto Výkonný výbor vydává materiál "Orienťák žije", který popisuje aktivity, které bude s dalšími připravovat na podporu orientačních sportů tak, aby ukázal, že náš sport je bezpečný pro provozování, jsme organizačně zkušení a můžeme jako komunita spolupracovat na řadě krocích s nejrůznějšími veřejnými institucemi. Je rozdělen do několika rovin, protože podpora musí být namířena nejen na vrcholový sport, ale i výkonnostní a v neposlední řadě se ČSOS musí orientovat na sport amatérů pro tzv. "neregistrované hobbíky".

Celý materiál je k dispozici ke stažení zde a bude postupně představován celé členské základně.

V materiálu jsou popsány projekty a aktivity, které jsou připravovány nebo které dostanou patřičnou péči v následujícím období. Není to finální sumář všech požadavků, na základě aktuální situace může dojít k přidání aktivit, které pomohou nastartovat náš sport po pandemii.

 


« zpět