Béčka v Krušných horách

5.9.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

4. a 5. kolo žebříčku B-Čechy západ (sobotní klasická a nedělní krátká trať) se konalo za pořadatelství TJ Lokomotiva Teplice v terénech Krušných hor.

Shromaždiště bylo na běžkařském stadionu u vlakové stanice Mikulov-Nové Město. Závodníky čekaly tratě ve vrcholových partiích Krušných hor s velkým množstvím melioračních rýh, potůčků a bažinek, kde byla středně hustá síť cest; terén byl porostově dost pestrý - střídaly se zde vyrostlé průběžné lesy, místa s roztroušenými břízami a hustníky, podložka byla místy značně rozbitá. Mapy Černé vody – sever a Černé vody – jih připravili Milan Bílý a Jiří Vištejn (revize Jakub Bílý), tratě postavili Petr Bílý (sobota) a Jan Eiselt (neděle). Po oba dny běželo necelých sedm stovek závodníků.

V sobotní klasické trati v ženách jasně vyhrála Kamila Gregorová (CTB), čtyři a půl minuty zpět byla druhá Iva Rufferová (TUR), třetí Barbora Baldrianová (VSP) měla ztrátu přes pět minut. V mužích s obrovským náskokem vyhrál Ondřej Semík (KAM), s více než sedmiminutovou ztrátou obsadili druhé a třetí místo Jan Procházka (PGP) a Radek Nožka (LPU).

6. Flašar Jan               PGP8610 R SK Praga                 98:58   + 12:52

V neděli byla na pořadu krátká trať. V ženách si pro vítězství doběhla Martina Matějů (PGP), která porazila druhou Ivu Rufferovu (TUR) o 36 sekund, třetí Barbora Baldrianová (VSP) měla ztrátu přes dvě minuty. V mužích vyhrál Jan Grundmann (LPU), který o minutu a půl porazil svého klubového kolegu Radka Nožku, třetí Tomáš Rusý (KAM) měl na vítěze ztrátu tři minuty.