Změny v IS ORIS a vyhodnocení připomínek 2022

15.12.2022 Jana Kubátová

Změny v IS ORIS a vyhodnocení připomínek 2022

Také ve druhé polovině tohoto roku byly v IS ORIS zavedeny některé novinky a změny a bylo provedeno vyhodnocení veškerých přijatých připomínek skupinou pro ORIS. Seznamte se s výsledky!

Změny a novinky

Přehled vkladů - byl doplněn o číslo klubu, které je v platbách uváděno jako VS. Do jednorázové přihlášky se automaticky předvyplňuje e-mail, byl přidán odkaz na dokument Jak na první orienťák. Jedna z největších změn, které byly letos provedeny - Zpětná vazba se nově třídí dle data.

Stále se pracuje na jednotném přihlašování pro všechny weby ČSOS, tzv. SSO / single sign on, které bude napojené právě na identitu v IS ORIS.

Migrace IS ORIS na nový hosting

Těsně před Vánoci, 19. 12., je plánována migrace IS ORIS na nový hosting. S tímto krokem se pojí výpadek stránek na část dne, dokud nebudou přesunuty všechny databáze a soubory. Nový hosting by měl přinést vyšší zabezpečení a rychlost systému.

Vyhodnocení připomínek

Veškeré připomínky, které jsme obdrželi od členské základny byly na podzim vyhodnoceny a budou postupně do ORISu implementovány nebo jsou archivovány. V seznamu připomínek si můžete prohlédnout jejich přesné znění a získané hodnocení.

  • Pokud vás napadají nějaké další možnosti, které by bylo dobré do ORISu přidat nebo co zmenit, napište nám na oris@orientacnisporty.cz .

« zpět