Změny ORIS – štafety, statistiky, veteránský ranking

24.10.2019 Jana Kubátová

Změny ORIS – štafety, statistiky, veteránský ranking

Ke dni 22. 10. byly v IS ORIS provedeny další změny vycházející z požadavků obdržených od členů svazu v průběhu podzimu 2018. Bylo optimalizováno nahrávání výsledků štafet, vylepšeny možnosti statistiky a zavedena možnost členění veteránského rankingu podle kategorií.

První velkou změnou ve funkčnosti, kterou uvítají pořadatelé závodů ČSOS, je možnost nahrávání výsledků štafet ve formátu IOF XML 3.0, výsledky se následně zobrazují podobně jako je tomu u závodu jednotlivců. Nebude proto již nutné přikládat výsledky štafet v jiném formátu do dokumentů závodu.

Další novinkou je modul statistik, který by se měl postupně rozšiřovat. Pořadatelé závodů ho najdou v pravém menu v nově vytvořené sekci Přehledy. Modul funguje na principu kontingenční tabulky a pořadatel sám definuje pole, ukládá a vytváří exporty. Návrhy dalších sestav pro usnadnění práce pořadatelům nebo samotným klubům uvítáme na našem e-mailu.

 

Poslední funkcionalitou, kterou lze v IS ORIS nově využít je zobrazení veteránského rankingu pouze v určité kategorii.

Do neděle 1. 12. 2019 uvítáme připomínky a nápady k těmto nově zavedeným změnám (zejména k využití statistiky v obdobném formátu i na jiných místech IS ORIS), veškeré podněty zasílejte na e-mail oris@orientacnisporty.cz.

 


« zpět