Změny ORIS 2019

17.12.2018 Jana Kubátová

Změny ORIS 2019 Změny ORIS 2019
V prosinci se doladila podoba zadání nových funkcionalit systému ORIS. Hlavním tématem první várky změn bylo vyřešení přihlašování neevidovaných osob v ČSOS (příchozích), zahraničních závodníků, posílení zabezpečení systému nebo zavedení veteránského rankingu.

Nejdůležitější změnou, na které v současné chvíli svazoví vývojáři (Besta, Navrátil) pracují, bude jednorázové přihlášování neevidovaných osob (příchozích) v IS ORIS. Ti se po ověření e-mailu mohou přihlásit pouze na jednu vybranou akci s platbou předem.

Zahraniční závodníci, kteří se závodů v ČR účastní jednorázově, budou moci využít stejný systém jako neevidovaní nebo si svůj klub v IS ORIS verifikovat. V druhém případě jim po ověření existence klubu bude vytvořen účet opravňující se hlásit dlouhodobě stejným způsobem jako je to v případě členů ČSOS (klubů).

Oba systémy jsou ve fázi vývoje a budou podrobně představeny po dokončení a ostrém testu. Stávající účty neevidovaných osob budou po zavedení nového způsobu přihlášek z IS ORIS smazány.

Další změnou bude implementace veteránského rankingu, který odsouhlasila Soutěžní komise (více bod 6/13 ZDE) a silnější ochrana před nabouráním do systému.

Drobnou změnou projdou i údaje nutné k evidenci osoby u ČSOS. Nově bude nutné uvést pouze jméno, příjmení, pohlaví, datum narození a trvalé bydliště uvedené v osobním dokladu (OP, CP). Rodné číslo již nebude vyžadováno.

Na vyhodnocení všech připomínek obdržených od komunity českých orientačních sportovců (18 A4) se stále pracuje. Akce měla velkou odezvu, dokument má velký rozsah a vyhodnocení přínosu implementace jednotlivých připomínek není jednoduchou ani krátkodobou záležitostí. O průběhu budeme postupně informovat.


« zpět