Zimní olympiáda mládeže již za 3 dny!

17.1.2020 Ivan Matějů

Zimní olympiáda mládeže již za 3 dny!

Už jen 3 dny zbývají do zahájení HER IX. zimní olympiády dětí v Karlovarském kraji. Již potřetí je do programu Her ZODM zařazen i lyžařský orientační běh. Jak vypadá situace vzhledem k nedostatku sněhu. Budou závody v LOB na ZODM? A jak jsou na tom PP ČT, které se již staly pravidlem při uspořádání soutěží na LODM? Na to nám odpovídají Luděk Bartoš – ředitel závodů a Jan Picek – člen VV ČSOS.

Tak jaký je stav v přípravě soutěží LOB na ZODM ?
L.B: Historky o shánění sněhu a domlouvání prostorů závodů si nechám až na závěrečné zhodnocení. Ale závody v LOB – budou. Přejdu rovnou k tomu, co nás a krajské výpravy v příštím týdnu čeká. 

Jak bude vypadat program?
L.B: Po středeční a dnešní prohlídce jsme upřesnili program, který se rýsuje takto :

Pondělí 20.1 12,00 areál Eduard – sprint, intervalový start
Středa 22.1     9,00 areál Fichtelberg – KT , hromadný start
Čtvrtek 23.1  12.00 areál Eduard/Jahodová louka – štafety

V areálu Fichtelberg na německé straně se uskuteční jeden závod LOB a navíc se musíme chovat velmi slušně, areál využíváme společně s lyžaři a biatlonisty a nebylo jej lehké získat.. Sněhové podmínky v biatlonovém areálu Eduard jsou v tuto chvíli naštěstí příznivé a biatlonisté jsou velmi vstřícní – měl by se tam uskutečnit náš pondělní závod. Stav sněhu na Jahodové louce závod v LOB bohužel neumožňuje, ale třeba nás počasí ještě překvapí.

A jak to tedy bude s přímými přenosy z našich soutěží LOB?
J.P : Přenosy České televize ze soutěží LOB jsou díky mnoha změnám na venkovních sportovištích stále v jednání a nic není definitivní, ale díky naší dobré spolupráci se SR ČT máme přislíbeno, že bychom mohli být na obrazovkách ve středu 22.1 na Fichtelbergu při závodech Middle s hromadným startem. Pak by časový program vypadal asi takto : 9-9,30 starší žačky (D16), 9,35-10,05 starší žáci (H16), 10,15-10,45 mladší žačky (D14) a 10,50-11,20 mladší žáci (H14). I když to bude velmi náročné, chceme udělat kvalitní přenosy včetně zapojení GPS, předtočené rozhovory, ukázky map, zasvěcený komentář si slibujeme od Jakuba Staříka a Ondřeje Vodrážky.

Máte ještě nějaká aktuální sdělení jak pro závodníky, trenéry, vedoucí?
L.B a J.P : I když se velmi snažíme aktuální sněhová situace i předpověď pro uspořádání závodů LOB se jeví jako docela příznivá, tak může ještě dojít ke změně počasí. Chtěli bychom proto požádat aby si závodníci pro jistotu zabalili do tašky i výbavu na orientační běh v letní verzi – buzolu, popisník, běhací boty (bez hřebů) a dres. Doufáme sice, že zůstanou po celou dobu olympiády zabalené v tašce, ale letošní zima je podivná a jistota je jistota. A také připravujeme na středu odpoledne besedu s reprezentanty LOB – Veronikou Kubínovou a Petrem Horvátem, takže ji zařaďte do svého programu.

Jak je třeba zajištěno ubytování a stravování?
L.B : Ubytování a stravu zajišťuje centrálně Karlovarský kraj, takže více informací vědí krajští koordinátoři. Výpravy LOB bydlí a stravují se v Jáchymově. Na závody se startem ve 12,00 je domluveno, že všichni dostanou ve svém hotelu u snídaně obědové balíčky.

Sledujte webové stránky: http://mlokml.cz/odm2020. Další podrobnější informace budou zveřejněny až po nedělní poradě v 19:00 v hotelu Běhounek v Jáchymově vč. startovky.

 Na otázky se ptal Ivan Matějů – místopředseda ČSOS

« zpět