YO!Camp na podzim již potřetí

22.6.2023 Martin Štoudek

YO!Camp na podzim již potřetí

Metodická rada ČSOS a Organizační a metodická komise sekce OB ČSOS připravuje již potřetí kemp plný přednášek, workshopů a besed pro mladé orienťácké nadšence ve věku 15–23 let.

Letošní ročník se uskuteční na podzim, v termínu 25.–29. října nedaleko Lipky na Šumavě, jen několik málo kilometrů od dějiště souběžně konané podzimní části KWAK Czech O-Tour.

Baví tě běhat orienťák, pořádat závody, trénovat děti a prostě jím žiješ? Chtěl(a) by ses něco nového dozvědět, naučit a rozšířit si obzory? Tak s námi na podzim pojeď na YO!Camp 2023! Takovým podtitulem organizátoři lákají na třetí ročník úspěšného kempu pro mladé. 

Akce je zaměřena na nadšené orientační běžce ve věku 15-23 let, kteří mají zájem o další stranu orientačního běhu – pořádání závodů, mapování nebo trénování svěřenců. Kemp nabídne zasvěcení do specifických orienťáckých témat formou aktivních workshopů a přednášek se zajímavými lidmi českého OB. Předchozími ročníky kempu v letech 2019 a 2021 prošlo dohromady více než 40 účastníků, přičemž mnoho z nich se poté aktivně zapojilo do různých činností v rámci orientačního běhu, ať už v rámci činnosti rad a komisí ČSOS, pořádání MS 2021 a dalších akcí, mapování, trénování žactva nebo dalšího rozvoje svých oddílů.

Účastníci letošního ročníku se mohou těšit například na téma pořádání WOD a dalších akcí pro veřejnost, zákulisí televizních přenosů z OB závodů nebo stavby žákovských tratí v propojení teorie s praxí. Zároveň mají účastníci při přihlášce možnost napsat další témata, která by je zajímala, v případě většího zájmu se organizátoři pokusí je do programu zahrnout. V nabitém harmonogramu nebudou chybět ani fyzické aktivity, jako hry, tréninky nebo ranní jóga pro zájemce. 

V letošním roce se dosud letní prázdninový kemp uskuteční v netradičním podzimním termínu od středy 25. do neděle 29. října 2023, zázemím mu bude srub uprostřed šumavských lesů nedaleko Lipky. Kapacita ubytování a tedy i celé akce je omezena, YO!Camp na podzim otevře své brány dvanácti statečným. Více informací naleznete na stránce závodu zde: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7979, přihlášky pak budou otevřeny ve středu 28. června ve 20:00 prostřednictvím formuláře na adrese https://1url.cz/@prihlaskaYOcamp2023. Akce je finančně podpořena Českým svazem orientačních sportů.


« zpět