YO!Camp 2023 - třetí ročník kempu pro mládež

11.11.2023 Matěj Burda

YO!Camp 2023 - třetí ročník kempu pro mládež

O podzimních prázdninách proběhl již třetí ročník metodicko-zážitkové akce pro mladé YO!Camp. Letos poprvé se akce přesunula do klidnějších vod podzimní termínovky a opět do nové lokality...

...tentokrát do drsných lesů v okolí šumavské Lipky.

Celkem 10 odvážlivců vyrazilo ve středu 25. října z vlakové zastávky Lipka vzhůru do šumavských hvozdů. Za ČSOS jim dělal doprovod Martin Štoudek jako hlavní organizátor, Radim Hošek (oba Organizační a metodická komise), a manželé Pickovi s Janou Kubátovou (Metodická rada). Mladé české trenérské a organizátorské naděje čekal prodloužený víkend plný pohybu a nových znalostí načerpaných v nádherném srubu uprostřed šumavských lesů.

Úvodní večer nabídl tradiční přednášku celého pořadatelského týmu “Kdo jsme my”. Další den se nesl v organizačním duchu - Televizní přenosy (Radim Hošek), Pořádání mezinárodních akcí (Jan Picek, Jana Kubátová) a Struktura ČSOS a IOF (Jan Picek), proložený běžeckou hrou WANTED. Většina programu probíhala formou workshopu, účastníci tak večer třeba představili několik velmi zajímavých lokalit pro světové megaakce dle zadaných parametrů (Děčínsko,Třeboňsko, Tachovsko). Honza Picek třímal zápisník, takže kdo ví, třeba se tím směrem ČSOS opravdu vydá.

Pátek nabídl vyvážený poměr trenérských a organizačních témat - Arény a udržitelnost (Matěj Burda), OB pro veřejnost (Martin Štoudek) a večerní třešničku na dortu v podobě Stavby tratí (Daniel Wolf). V průběhu dne si účastníci také vyzkoušeli roli stavitelů arény Czech O-Tour na Kubově Huti.

Sobota byla ve znamení účasti na Czech O-Tour v kategorii Open, úkolem bylo proběhnout závod a zamyslet se nad ním z pohledu nováčka (je trať adekvátní, máme jako ČSOS dostatek materiálu pro začátečníky všeho věku?). Večer se všichni ponořili do problematiky Stavby žákovských tratí (Radim Hošek, Martin Štoudek).

V neděli následoval tradiční úprk programem, neboť času je málo a věcí, o kterých bychom společně rádi debatovali je mnoho - OB pro veřejnost II (Martin Štoudek) Zimní OB tělocvičny (Martin Štoudek, Jana Kubátová), O-Aplikace (Martin Štoudek). 

A několik poznámek z řad účastníků?

……YO!Camp mi dal mnohem větší rozhled v jednom balíčku a to jinde nezažiju.

…..Svazová metodika mi přijde moc fajn, trošku je škoda, že jsem se o některých věcech dozvěděla až teď na Yocampu, ale určitě je teď budu využívat (už jsem začala) pro tréninky dětí v oddíle. 

……Budu přes zimu pomáhat s tréninkem žáků v tělocvičně.

Jsi aktivní a rád bys něco takového taky absolvoval? Další ročník YO!Campu by měl proběhnout v roce 2025, nejspíš na Moravě!

 

 


« zpět