Workshopy ČSOS začínají - trénování dětí 9-15 let je již za námi

16.2.2022 Matěj Burda

Workshopy ČSOS začínají - trénování dětí 9-15 let je již za námi

V sobotu 12. února proběhl první workshop ČSOS v letošním roce pro trenéry mládeže, zejména ve věku mezi 9-15 let. 

Parádní atmosféra, zajímavá témata i bohatá diskuze. Tak by se dal zhodnotit workshop, kterého se na pražském Strahově zúčastnilo přes 25 osob.

V úvodním bloku se všichni účastníci představili, na to navázal Pavel Košárek, metodik sekce OB, s prezentací dovedností dovednosti v rámci věkových skupin. Alena Voborníková a Jan Picek představili, co nabízí ČSOS  za metodické materiály nebo hry a následně Alena Voborníková ukázala tipy na přípravu v tělocvičně. Došlo pouze na teoretickou část. V odpolední fázi představili Jan Víteček (DKP), Vojtěch Blažek (OPI) a Luděk Finstrle (ZBM) různé zkušenosti ve vedení dětí v odlišných klubech a vše zakončila diskuze, která se v některých případech protáhla až do šesté hodiny večerní.

Není to jediná akce, která Metodická rada letos pořádá. Již na začátku března je připraven workshop OOmaper (program na tvorbu o'map), v dubnu pak workshop QuickEvent (český software pro pořádání závodů) a připravují se další aktivity. Kromě toho jsou na programu tradiční oblastní školení trenérů a rozhodčích:


« zpět