Workshop Příprava mapových podkladů 2018

15.2.2018 Libor Bednařík

Workshop Příprava mapových podkladů 2018 Mapování pomocí dronu

O víkendu proběhl Workshop Příprava mapových podkladů 2018.

Ve dnech 9.-11. 2. 2018 proběhl již třetí Workshop zaměřený na přípravu mapových podkladů. Mapová rada tak navázala na podobně zaměřené akce konané v letech 2012 a 2015. Workshop se konal v příjemném prostředí penzionu Školka ve Velkých Karlovicích. Lektory byli členové mapové rady a další odborníci zabývající se probíranou problematikou.

Zahájení workshopu bylo příjemně zpestřeno setkáním se Sváťou Galíkem, dlouholetým reprezentantem a finišmanem štafety, která v roce 1970 získala první (bronzovou) medaili ze světových šampionátů pro český orientační běh. Sváťa, který je znám ze svého působení v TJ Zlín, již řadu let ve Velkých Karlovicích žije.

Poté se již workshop rozběhl nabitou sérií prezentací, praktických cvičení i vzájemných konzultací. Probírána byla celá řada témat souvisejících s přímou přípravou a získáváním podkladů pro klasické i mobilní mapování. Záběr workshopu byl ale rozšířen i o prezentaci a praktické odzkoušení nejnovějších technologií. Bylo prakticky předvedeno snímkování pomocí dronu a následné vyhodnocení získaných snímků a využívání moderních webových služeb k získávání podkladových dat. Workshop se věnoval i zcela aktuálním tématům, kterým je převod map z ISOM 2000 do ISOM 2017 a nový kontrolní proces mapování pro závody IOF. Potenzmittel rezeptfrei

V pátek i v sobotu probíhal workshop do pozdních nočních hodin. Všech 24 účastníků (z toho 4 ze Slovenska) projevilo spokojenost s účastí na této akci. Věříme, že získané informace jim budou užitečné v jejich další mapařské práci.

Prezentace jsou k dispozici zde, značkové klíče ISOM 2017 pro nižší verze OCAD tu, fotogalerie tady.


« zpět