Výstava Orientační běh - moderní sport 21. století

27.1.2015 Jan Žemlík

Výstava Orientační běh - moderní sport 21. století

Ve středu 4.února 2015 v 16:00 proběhne v Otrokovické galerii RIM - vernisáž výstavy "Orientační běh - moderní sport 21. století". Výstava bude poté  volně přístupná do konce dubna 2015.

Expozici připravilo Centrum historie OB ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy a orientačním klubem SKOB Zlín v galerii RIM v Otrokovicích Na vernisáž dorazí kromě zástupců ČSOS i asistentka generálního sekretáře IOF - Anna Jacobson z Fnska.

"Rok 2015 je pro český OB polojubilejní - 65. výročí prvního OB u nás, 1950 - Chřiby, Bunč. Zliňáci (RIM Otrokovice, zlínské Muzeum, Centrum historie a SKOB Zlín) pro vás letos připravili skutečně velkou O-expozici. Něco podobného tu bylo naposledy v roce 1991, v Gottwaldově a na WOC 1991 v Mariánských Lázních. Snad si na ně někdo ještě vzpomene. Tato nová O-expozice bude určitě lepší. Sice již všichni trochu více pamatujeme, ale o to více můžeme prezentovat nové a aktuální exponáty. V expozici nebudou jen naše "klasické" bannery, ale bude tam více než stovka historických i současných exponátů z depozitáře zlínského muzea. Některé z nich nebyly ještě vůbec prezentované. Podívejte se na stránky SKOB - http://www.skob-zlin.cz/novinky/blog, ev. Aktuality - tam se dovíte více.

Expozice nebude ve Zlíně, ale ve firemní Galerii RIM Otrokovice, Dr. Edvarda Beneše 1015, poblíž otrokovického nádraží.  Galerie je volně přístupná, ale jen v pracovní dny od 9 do 16. hodin. Jednáme s firmou RIM o možnosti prohlídky expozice v sobotu 11.4, kdy přímo ve Zlíně pořádáme náš oblasťák. Další info o této mimořádné prohlídce expozice po dopoledních závodech budou v rozpisu závodu. Pokud bude zájem - snad se to povede, jednání vypadá nadějně. Pak je další varianta - pokud pojedete do Zlína ve všední dny a budete se chtít na expozici podívat - napište mi předem - jan.zemlik@volny.cz - určitě se domluvíme. Máte tedy několik možností na výběr, třeba nějakou využijete. To záleží na vás. To, co uvidíte - v dalších létech něco podobného a v takovém rozsahu k vidění asi nebude. Tak se třeba v Otrokovicích potkáme.

Za pořadatelé ze Zlína Honza Žemlík.

 


« zpět