Vyhlášení nejlepších o-sportovců a ples O-Gala se blíží

20.11.2017 Jan Picek

Vyhlášení nejlepších o-sportovců a ples O-Gala se blíží

Po dvou letech se vrací do Luhačovic vyhlášení nejlepších sportovců v orientačních sportech, v sobotu 2. prosince 2017 budou oceněni v Městském domě kultury Elektra. Celou organizaci zajišťuje OOB TJ Slovan Luhačovice.

Program začíná v 18:00, kdy se otevírá sál, o hodinu později je plánován začátek vyhlašování ankety o nejlepšího orientačního sportovce. "Poté následuje ples orientačních sportovců až zhruba do třetí hodiny ranní. Připravujeme bohatý celovečerní program," říká za pořadatelský tým Libor Slezák. Ocenění sportovců proběhne v několika kategoriích - orientační běh, orientační cyklistika (MTBO), lyžařský orientační běh a Trail-O. Celým večer provází komentátor České televize Petr Kubásek. Vstupenky lze objednat do neděle 26. listopadu 2017 v informačním systému ORIS, ve výjimečných případech na emailu hubackova.paja@gmail.com.

Kdo si odnese jednotlivá ocenění z Luhačovic? Žhavým favoritem na Nejlepšího Orientačního běžce 2017 je Vojtěch Král (SK Severka Šumperk), bronzový medailista z letošních Světových her v polské Vratislavi a vítěz  Světového poháru ve sprintu z Lotyšska. Skvělou sezónu prožila i Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice). Na Mistrovství světa v Estonsku vybojovala vynikající 8. místo v závodě na krátké trati, stejná příčka patřila i štafetě žen, kde Horčičková běžela druhý úsek. Vítězství na letošním MČR na krátké i klasické trati v orientačním běhu si připsal Miloš Nykodým (SK Žabovřesky Brno), který patří rovněž mezi spolufavority. Do TOP 10 nejlepších orientačních běžců byli nominováni i Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno), Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice), Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), Tomáš Kubelka (OK Lokomotiva Pardubice), Marek Minář (Magnus Orienteering), Jan Petržela (OK 99 Hradec Králové) a Jan Šedivý (SK Praga).

Nejlepší o-běžcem se minulý rok stal Vojtěch Král. Jak tomu bude letos? Foto: Petr Kadeřávek.

V nominaci na Nejlepšího jezdce MTBO 2017 (orientační cyklistice) je Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor), který se pyšní titulem z Mistrovství světa v Litvě (v disciplíně krátká trať a štafety), ale také zlatými medailemi z Mistrovství Evropy ve Francii v závodě štafet a sprintových štafet. Bogar navíc vyhrál poprvé celkové pořadí Světového poháru. Cenné kovy z letošní sezóny má i Martina Tichovská (USK Praha), v její sbírce lze najít dvě stříbrné medaile z MS a tři zlaté medaile z ME. Do širšího pole favoritů lze zařadit i Vojtěcha Stránského (SOOB TJ Sokol Kralupy n. Vlt.), Vojtěcha Ludvíka (TJ Stadion Nový Bor) nebo Jiřího Hradila (SKOB Zlín).

V kategorii Nejlepší lyžařský orientační běžec je nominováno 7 závodníků. Mezi nominovanými jsou například Hanna Rost (SKOB Zlín), Kristýna Kolínová (Oddíl OB Kotlářka) a Petra Hančová (OOS TJ Spartak Vrchlabí), které vybojovaly na letošním MS stříbrné medaile. Výbornou sezónu má za sebou Radek Laciga (TJ Slovan Zdravotník Praha). Vyhrál dvě Mistrovství ČR (ve štafetách a na klasické trati), ovládl celkové hodnocení Českého poháru a na Mistrovství světa vybojoval 4 výsledky v TOP 10. Mezi dalšími adepty na ocenění jsou Per Horvát (SK Severka Šumperk), Johanka Šimková (OK Slavia Hradec Králové) nebo Jakub Škoda (Slavia Liberec orienteering).

V sobotu 2. prosince 2017 budou vyhlášeni v jednotlivých kategoriích také nejlepší junioři, dorostenci a sportovci Trail-O, do Síně slávy orientačních sportů budou uvedeny dvě významné osobnosti.

 

Základní údaje v kostce
Datum a čas vyhlášení: sobota 2. prosince 2017, 19:00
Místo vyhlášení:             Městský dům kultury Elektra, Luhačovice
Další informace:            http://1url.cz/@vyhlaseniOB

« zpět