Vlasta Zlesáková oceněna ČOV

9.6.2023 Petr Klimpl

Vlasta Zlesáková oceněna ČOV

Vlasta Zlesáková byla oceněna Komisí rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru za celoživotní dobrovolnou činnost ve sportu.

Ve čtvrtek obdržela Vlasta Zlesáková při slavnostním předávání ankety Trenérka, cvičitelka roku 2022 pamětní list Českého olympiského výboru. Článek o této slavnostní akci je na webu ČOV.

Z návrhu, který zaslal Český svaz orientačních sportů vyhlašovateli ankety:

Mgr. Vlasta Zlesáková provozuje orientační sporty od svých 17 let. Do svých juniorských let byla v širším reprezentačním výběru v běhu na lyžích. Nejlepších výsledků však dosáhla a dosahuje jako trenér orientačních sportů, ale i v běhu na lyžích.

Má zásluhu na zařazení orientačního běhu mezi sporty na sportovní gymnázium v Jilemnici v roce 1991, kde pracovala od roku 1982 jako trenér a v letech 1995 až 2004 jako vedoucí trenér. Na této škole vyrostla řada reprezentantů v orientačních sportech. Jako dlouholetý trenér juniorské reprezentace v lyžařském orientačním běhu svou systematickou a trpělivou prací dovedla své svěřence a realizační tým nejdříve k medailím na MS juniorů a ME dorostu. Metoda přípravy mladých reprezentantů ČR v lyžařském orientačním běhu si postupně získala respekt i severských soupeřů. Seveřany zaujala hlavně souhra dorosteneckého týmu s juniory, trenéry a partou sehraných servismanů. Podílela se na výchově a úspěšném studiu řady mladých trenérů v orientačním běhu, lyžování ale i aerobiku.

Po skončení profesionální kariéry na Sportovním gymnáziu v Jilemnici se nadále věnuje přípravě mladých závodníků jak v orientačním běhu, tak i v lyžařském orientačním běhu. 15 let vede z pověření Českého svazu orientačních sportů akademie lyžařského orientačního běhu v Krkonoších pro žactvo ve věku od 10 do 15 let. Vlasta Zlesáková se v roce 2023 dožívá významného životního jubilea.

Vlasta si určitě za svou celoživotní práci ve sportovním prostředí ocenění zaslouží.

 


« zpět