Víkendové oblastní žebříčky

17.6.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Víkendové oblastní žebříčky

Druhý červnový víkend proběhl pět oblastních závodů.

Oddíl orientačního běhu TJ Slovan Karlovy Vary uspořádal dva závody Západočeského žebříčku. V sobotu byla krátká trať, v neděli klasická trať, každý den startovalo necelých 300 závodníků. Oba závody měly centrum v chatové osadě U Černého Rybníka (Andělská Hora). Po oba dny se běželo v mírně zvlněném terénu, kde byla střední hustota cest, les byl dobře průběžný, místy i zarostlý, část prostoru byla skandinávského typu, včetně množství mokrých rýh. Sobotní tratě na mapě Andělka postavil Jan Dítko. Věra Chvalová (ZTC) si doběhla v ženách pro první místo s náskokem necelých dvou minut před druhou Magdou Žákovcovou (KRL), třetí skončila Denisa Náměstková (EKP). V mužích vyhrál se čtyřminutovým náskokem Viktor Havlíček (BSO) před Janem Macurou (MLA) a Petrem Suchým (LPM). Autorkou nedělních tratí byla Gabriela Savičová na mapě Letiště. Na trati žen byla nejrychlejší Daniela Trpáková (DCH) před Laurou Kulovou (ONO), v mužích vyhrál s tříminutovým náskokem Filip Meduna (ONO) před Viktorem Havlíčkem (BSO), třetí skončil Ondřej Sobota (ZTC).

Sobotní Mistrovství Ještědské oblasti na klasické trati uspořádal oddíl orientačního běhu TJ Stadion Nový Bor. Centrem byla chata mysliveckého sdružení Diana v Brništi. Necelých šest stovek závodníků běželo na mapě Nad strží (mapoval a kreslil Ivo Habán). Tratě v mírně zvlněném terénu se středně hustou sítí cest a se skalními útvary postavil Jan Hnízdil. V ženách byla první Kateřina Kašková (CHA) s náskokem dvě a půl minuty před Evou Valentovou (LCE), třetí skončila Barbora Ježková (CHA). V mužích si pro vítězství s velkým náskokem doběhl Pavel Kubát (CHA), druhý byl další závodník CHA Pavel Hradec, třetí skončil Michal Uhlík (SJC).

Dva víkendové závody Východočeského poháru (v sobotu krátká a v neděli klasická trať) proběhly v Rokytnici v Orlických horách (Panská pole) společně se závody Kitl Českého poháru. Pořadatelem byl ČSOS za přispění místních menších klubů. Na startu bylo po obda dny devět stovek závodníků. V sobotní krátké trati byla v ženách nejlepší Šárka Kulhavá (LPU) s náskokem tří minut před Annou Kopeckou (LPU), třetí skončila Libuše Doležalová (SNA). V mužích vyhrál Ondřej Semík (KAM) s dvouminutovým náskokem před Jiřím Balcarem (SNA) a Jiřím Mrázkem (DKP). V nedělní klasice v ženách s náskokem vyhrála Libuše Doležalová (SNA), skoro pět minut zpět byla druhá Pavla Důrková (SHK), půl minuty za ní byla třetí Šárka Rückerová (HOR). V mužích byl stejně jako v sobotu první Ondřej Semík (KAM), o tři minuty pomalejší byli druhý Matěj Choutka (NPA) a třetí Michal Jedlička (SHK).

Výsledky závodů jsou v IS ORIS.


« zpět