Ve Frankfurtu proběhl o víkendu IOF Joint Meeting

13.1.2020 Alena Voborníková

Ve Frankfurtu proběhl o víkendu IOF Joint Meeting

V sobotu proběhl IOF Joint Meeting, který se vrátil po pěti letech do Frankfurtu. V pátek i v sobotu pak jednalo sedm komisí IOF a Rada IOF zasedala i v neděli.

Účastníci IOF Joint Meetingu našli na svých místech poslední vydání Orienteering World magazínu, který bude v budoucnu nahrazen výročními zprávami. Toto poslední vydání nechal člen Rady IOF Dušan Vystavěl podepsat od předsedy a generálního sekretáře IOF a poputuje do Centra historie OB:

Jednání zahájil předseda IOF Leho Haldna připomenutím strategických cílů IOF v období 2019 – 2022 s hlavním cílem zvýšení atraktivity našeho sportu jak pro závodníky, tak pro partnery a zařazení orientačních sportů do programu Olympijských i Paralympijských her při zachování současných hodnot.

Další cíle:

  • 80 členských států IOF (nyní 76 – od 1. 10. 2020 jsou členem Filipíny)
  • 55 zemí se zúčastní MS (48 v roce 2019)
  • Zlepšení genderové a věkové struktury v organizacích IOF, v každé komisi bude alespoň jeden člen do 30 let
  • WOD - 500 000 účastníků (398 712 v 85 zemích v roce 2019)
  • navýšení počtu zájemců o pořádání MS (žádná přihláška na JWOC, po jedné přihlášce na WOC a WMOC)
  • posílení hodnot v oblasti fair-play a dopingu
  • důraz na udržitelnost – zavedena nová politika udržitelnosti
  • návrh na zapojení závodníků do činnosti IOF – v každé disciplíně 4-6 členů Athletes Advisor Group, vytvoření komise závodníků, z nichž dva členi budou zároveň členy Rady IOF

Generální sekretář Tom Hollowell zhodnotil hospodaření, partnerské organizace, sponzory a doping. Pořadatelství již přidělených závodů Rusku zůstane a ruští sportovci, kteří budou podrobeni pravidelným kontrolám, se budou moci zúčastnit MS v Dánsku. V souvislosti s událostmi na CISM v Číně klade IOF velký důraz na udržení hodnot při globálním rozvoji. Navrhuje, aby k získání závodní licence musel projít každý závodník e-learningem nejen o antidopingu, ale také o fair-play.

Unni Strand Karlsen dostala prostor, aby představila práci Education Working Group. Odpoledne se pak diskutovalo začlenění vzdělávání do struktury IOF.

Slovo si vzal také Stefano Bisoffi, předseda Enviromentání komise, který pohovořil o jednom z hlavních témat meetingu, kterým byla udržitelnost (sustainability). Udržitelnost byla uznána jako jedna ze tří základních hodnot spolu s etickou hodnotou a inkluzivitou. IOF Office cestovala z Karlstadu do Frankfurtu z ekologických důvodů vlakem s přenocováním v Hamburku.

Pár zajímavostí z jednání komisí

  • RYDC – Global Development Conference 2020 naplánovaná v průběhu O-ringenu, diskuze o zařazení pracovní skupiny pro vzdělávání
  • Mapová komise: finalizace ISMTBOM (předpokládá se schválení v říjnu), testování použití měřítka 1 : 10 000 pro klasickou trať v komplikovaných terénech bez námitek, diskuze o projektu O-Map Wiki

Prezentace

 


« zpět