V srpnu se uskuteční podruhé YO!CAMP

4.3.2021 Jan Picek

V srpnu se uskuteční podruhé YO!CAMP

Chtěl by ses dozvědět něco více o pořádání závodu? Rád bys vedl svoji tréninkovou skupinu? Máš zájem poznat zákulisí velkých akcí? Víš, jak vytvořit pořádný mapový trénink? Takovým podtitulem organizátoři lákají na druhý ročník úspěšného kempu pro mladé. 

Metodická rada ČSOS připravuje již podruhé na konci srpna týdenní kemp plný přednášek, workshopů a besed pro mladé orienťáky ve věku 15 – 23 let. Akce je zaměřena na nadšené orientační běžce, kteří mají zájem o další stranu orientačního běhu – pořádání závodů, mapování nebo trénování svěřenců. Akce je podpořena Českým svazem orientačních sportů.

Organizátoři opět připravili nabitý program se spoustou zajímavých hostů. Účast přislíbil právník ČOV a dorostenecký mistr ČR ze štafet v OB Jan Exner, reprezentantka Vendula Horčičková nebo úspěšný závodník SkyRace a juniorský mistr světa v OB Adam Chloupek. Člen soutěžní komise sekce OB Radim Hošek účastníky seznámí se zákulisím přípravy, produkce a dalších činností televizního vysílání během letošního MS. Také organizátorský tým chystá podnětné přednášky, například “Pořádání závodů od A do Z”, “Stavba tratí pro závodníky od žáků po elitu” či “Co nového nám ukázal COVID pro pořádání závodů i trénování?” . Program bude doplněn řadou her a týmových aktivit jejichž vrcholem bude noční štafetový závod YO!kola. Náplň kempu bude složena nejen z aktuálních témat, ale také z tipů a podnětů účastníků prvního ročníku.

Akce proběhne v termínu 23. - 29. srpna 2021 v RS Nesměř (na místě, kde se uskutečnilo MČR na krátké trati 2011). Přihlášky probíhají skrz speciální formulář na https://1url.cz/@prihlaska_yocamp21, a to od 17. března 2021. Celkové náklady na kemp činí 3 800,- Kč, registrovaným členům ČSOS přispívá svaz 1 200,- Kč. Kompletní rozpis najdete tady: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=6481. Kapacita akce je 25 účastníků.


« zpět