Úspěchy na pořadatelském, mediálním, sportovním i diplomatickém poli

8.10.2018 Radan Kamenický

Úspěchy na pořadatelském, mediálním, sportovním i diplomatickém poli

Cílem tohoto mého článku je poděkování. 

 

Poděkování celému pořadatelskému týmu Světového poháru v čele s Davidem Alešem, Honzou Pickem, Danem Wolfem,… a více jak stovkou dobrovolníků, kteří si uspořádání finále Světového poháru v ČR vzali za své a pomohli uspořádat famózní akci, která opět ukázala světovému orientačnímu sportu, že naše pořadatelské schopnosti jsou vynikající. I při premiéře takové disciplíny, jakou je knock-out sprint.

Poděkování České televizi, Karlu Jonákovi, Petru Kubáskovi,… a neposlední řadě Ivanovi Matějů. Uplynulo 10 let od prvých přímých přenosů v naší televizi. A úroveň pořadů se nám podařilo posunout na výbornou úroveň, když dramatičnost a zajímavost přenosů z orientačního běhu předčí celou řadu tradičních sportů.

Poděkování celé české reprezentaci v čele s loučícím se koučem Radovanem Novotným a medailisty proběhlého SP Vojtou Králem, Milošem Nykodýmem, Janou Knapovou a Terezou Janošíkovou za předvedené výkony. Úspěchy domácí reprezentace jsou vždy potřebným kořením pořádaných sportovních akcí a tentokrát to vyšlo dokonale.

Poděkování Dušanovi Vystavělovi, za jeho nezdolatelnou touhu prosadit se do vedení IOF, která byla korunována jeho sobotním zvolením do Councilu naší mezinárodní federace. Dík patří Dušanovi a Jirkovi Šubrtovi za bezproblémové uspořádání kongresu IOF v Praze. V souvislosti s „diplomacií“ zmínku zaslouží i přítomnost Milana Hniličky (vládního zmocněnce pro sport a pravděpodobného budoucího šéfa státní agentury pro sport) na části pátečního závodu smíšených štafet na Petříně, za což patří poděkování D.Alešovi.

Co říci závěrem? Naše závody v celém komplexu ukázaly, že orientační běh se vyvíjí. A vyvíjí se do podoby sportu plně konkurenčnímu k zavedeným sportům na poli marketingovém i mediálním.  A teď se nabízí otázka, jak této situace využijeme? Je to otázka především pro IOF, kde od soboty můžeme svůj vliv uplatňovat prostřednictvím Dušana. Určitě je třeba se bavit o pojetí soutěží Světového poháru. Je to i otázka pro naše sekce – především OB, kde se obdobně můžeme bavit o systému soutěží v zájmu srozumitelnější mediální prezentace, apod.

Radan Kamenický, předseda ČSOS


« zpět