Úspěchy České republiky na poli sportovní diplomacie

11.7.2017 Dušan Vystavěl

Úspěchy České republiky na poli sportovní diplomacie Krátce po přidělení MS OB 2021 do České republiky (IOF - předseda Leho Haldna, generální sekretář Tom Hollowel; ČSOS - místopředseda David Aleš, člen VV Dušan Vystavěl)

Získání pořadatelství MS MTBO 2020 a MS OB 2021 jsou nejvíce viditelné nové úspěchy ČSOS na poli sportovní diplomacie. V estonském Tartu však proběhla i další jednání, jejichž výsledky jsou pro náš svaz rovněž zajímavé.

Komise mládeže a rozvoje – práce komise pod vedením Lenky Klimplové nabírá plné obrátky – pracuje se na zdokonalení systému rozvoje, předávání zkušeností a zapojení více regionálních koordinátorů. Nejvíce viditelnou změnou pro české orienťáky bude mírná změna organizace World Orienteering Day. Od roku 2018 bude sice opět probíhat jako jednodenní akce, ale bude ji možno rozprostřít do celého týdne. Začne opět ve středu, ale akce bude možné pořádat až do dalšího úterý.

Mapová komiseLuděk Krtička. Velká část jednání byla věnována revizi obou mapových klíčů - jak pro lesní, tak i pro městské mapy. Důležitou informací je, že při Kongresu IOF v Praze bude uspořádána i velká mapová konference (ICOM), které se bude moci zúčastnit každý zájemce – pro české mapaře to bude možnost zúčastnit se této konference s minimálními cestovními náklady.

Etická komise - druhá komise, ve které máme zastoupení na pozici šéfa komise – tentokrát v osobě Jana Exnera. Komise se sešla vůbec poprvé od svého založení, základním úkolem byly počáteční informace a rozdělení práce. Tuto komisi čeká totiž pěkná porce práce do doby konání Kongresu IOF – zrevidovat všechny dokumenty, které se potom budou na Kongresu schvalovat.

Komise OBTomáš Dlabaja. Komise projednávala hlavně technické dokumenty, ale samozřejmě se zabývala i kalendářem hlavních IOF závodů na příští roky. Před dokončením je specifikace „třetí sprintové disciplíny“ – pravděpodobně se bude jednat o hromaďák (délka jednotlivých kol 8 – 10 minut, kvalifikace – čtvrtfinále – semifinále - finále, kromě kvalifikace by všude mělo být použito farstování).

Konkrétní podoby také nabírá program prvního říjnového víkendu příštího roku – tedy termínu konání 29. kongresu IOF, který proběhne v Praze v hotelu Pyramida souběžně s finálovou sérií Světového poháru ročníku 2018.

Čtvrtek 4.10. Rada (Council) IOF
Pátek 5.10.  Konference celosvětového rozvoje
        Mapová konference
        IT konference
        Komise a Rada IOF
        Předběžné shromáždění kongresu IOF
Sobota 6.10.  29. řádný kongres IOF
Neděle 7.10.  Rada IOF

Na závěr ještě základní informace o nově přidělených mezinárodních závodech v ČR:

MS MTBO 2020 – centrum Jeseník, na programu budou všechny disciplíny MTBO, termín 17. - 23. srpna 2020.

MS OB 2021 – centrum Mladá Boleslav, na programu bude kvalifikace middle, finále middle, klasická trať a (klasické) tříčlenné štafety. Toto MS se bude určitě konat během prázdninových měsíců, s upřesněním termínu však musíme počkat na zveřejnění definitivního termínu konání World Games 2021 (Birmingham – USA).


« zpět