Týden orienťáku pro Ukrajinu. Zapojte se!

27.2.2022 Jan Picek

Týden orienťáku pro Ukrajinu. Zapojte se!

Český svaz orientačních sportů vyhlašuje Týden orienťáku pro Ukrajinu. V této fázi válečného konfliktu je potřeba zejména pomoci ukrajinské straně. Zapojit se může každý člen našeho svazu.

Sport spojuje. Orientovat se v záplavě zpráv je nesmírně komplikované. U orienťáku musíte zapojit běh a dobrou mysl. Zvládne ho každý, netřeba žádného specifického náčiní. Pojďme všichni tvořit Týden orienťáku pro Ukrajinu.

Co má za cíl Týden orienťáku pro Ukrajinu?

V týdnu od 28. února do 6. března uspořádat klubové tréninky, malé závody, připravit FotoOrienťák (a ten vložit na stránku klubu, weby měst či sociální sítě) nebo připravit jakoukoliv jinou aktivitu. Mapy pro tyto aktivity by byly graficky upravené v designu ukrajinské vlajky a ukrajinských symbolů (ke stažení možný design mapy zde). Nahlaste všechny připravené akce na email ukrajina@orientacnisporty.cz nebo přidejte příspěvek na Facebookovou událost akce.

Každý účastník této akce by zaplatil dobrovolný příspěvek na speciální orienťácký účet pro Ukrajinu 214575416/0600. Přispět lze samozřejmé i bez účasti.

To není vše.
Na konci týdne Český svaz orientačních sportů zdvojnásobí nasbíranou částku (aktuálně na to vyčlenil max. 150 tis. Kč) a zašle na speciální účet Velvyslanectví Ukrajiny v Praze na okamžitou pomoc pro obranu Ukrajiny. 

Pořádání akcí způsobí, že na jedno místo se sjede hodně lidi. Různé sbírky hlásí, že Ukrajinci potřebují léky, oblečení nebo spacáky. Máte k dispozici velké auto? Všichni budou moci něco donést a společně pak lze odvézt na nejbližší stanici Českého červeného kříže, případně sídlo Českého svazu orientačních sportů.

Prosíme kluby i jednotlivce, aby tuto Týden orienťáku pro Ukrajinu podpořili pořádáním libovolné akce. A současně, aby informovali všechny své členy.

Fotky a další zajímavosti lze také najít na události na Facebooku ČSOS.

Zapojené akce a instituce:


« zpět