Tři závody žebříčku B-Čechy

29.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Tři závody žebříčku B-Čechy

Hned tři víkendové závody má na programu žebříček B-Čechy.

Pořadatelé z OK Lokomotiva Pardubice připravili v sobotu dopoledne sprint ve Chvaleticích, v sobotu odpoledne krátkou trať a v neděli klasickou trať, oba lesní závody se běží v lesním komplexu jižně od Zdechovic. O závody ŽB-Č je opět velký zájem, na startu bude okolo 1500 závodníků.

Sprint se poběží ve městě Chvaletice, kde jsou sídliště, školské a sportovní areály (povrch: asfaltové chodníky, tráva, pěšiny). Tratě postavili Tomáš Deml a Jan Žák na mapě Chvaletice (autor Petr Fiala). Centrem je hřiště v areálu místního SOU.

Lesní závody (krátká a klasická trať) mají centrum na louce ve Zdechovicích. Oba závody proběhnou v prostoru Zdechovice - Morašice - Svobodná Ves - Horušice, kde je smíšený, většinou dobře průběžný les, místy těžká podložka s klacky, v části podrost či tráva, je tam hustá síť cest. Jde o mírný svah s několika vršky s celkovým převýšením cca 60 m, ve vrcholových partiích jsou oblasti s kameny. Mapy Obří postele (krátká trať) a Katovna (klasika) připravili Petr Mareček, Jan Potštejnský a Ondřej Prášil (v roce 2008 byla tomto prostoru mapa Katovna, na které se běželo M ČR na krátké trati). Staviteli tratí jsou Lukáš Hovorka (sobota) a Ondřej Macek (neděle).

O body se bude bojovat především v kategoriích zařazených do ŽB, ale i v kategoriích žen a mužů se sejde zajímavá konkurence. V ženách by o vítězství měly bojovat především Tereza Čechová, Kristýna Kolínová, Petra Landovská, Zuzana Jedličková, Nikola Zlámalová a Barbora Baldrianová. Mezi muži patří k favoritům Ondřej Metelka, David Procházka, Jan Mrázek, Marek Prášil či Vojtěch Illner.

Potřebné informace jsou na webu závodů.

Součástí lesních závodů jsou i poslední dva nominační závody na Mistrovství Evropy dorostu v kategoriích DH16. Přihlášeno je 20 dívek a o trochu více chlapců (jsou v kategoriích D16A a H16A). Pokyny k závodu jsou stejné jako pokyny pro ostatní závodníky závodu ŽB. Vše o nominacích (výsledky dráhy a nominačního závodu ve sprintu) se dozvíte na webu dorostu. Nominační kritéria jsou pak tady.


« zpět