Tři sváteční oblastní závody

30.4.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Tři sváteční oblastní závody

Na sváteční den 1. května jsou připraveny tři závody oblastních soutěží.

Mistrovství Středočeské a Pražské oblasti na krátké trati pořádá SKOB Slaný s centrem v Petrohradě (zahrada Psychiatrické léčebny). Poběží se ve stejném prostoru, kde bylo v roce 2023 M ČR v nočním OB a následný závod Českého poháru. Více jak tisíc přihlášených závodníků čekají mapy Kolumbovo vejce a Petrohrad, které mapoval Roman Horký. Luboš Zápotocký postavil tratě v členitém terénu s velkým množstvím terénních a situačních detailů – žulové kameny, srázy, skalky a balvany, skupiny kamenů a skupiny balvanů, na úbočích jsou častá balvanová pole a místy vysoké skalní srázy a skály; průběžnost porostově je převážně dobrá, avšak ztížená kameny, někde i popadanými klacky a stromy.

Východočeský pohár má na pořadu krátkou trať, kterou připravuje oddíl orientačního běhu TJ Lokomotiva Trutnov. Přes 700 přihlášených závodníků najde centrum na louce u Terezína (část obce Rudník). Poběží se na mapě Lázně Fořt, tratě postavil Vojtěch Kotyk ve zvlněném podhorském lese s lokálním výskytem mikroreliéfu, kde jsou četné hustníky a paseky s různou průběžností, vzrostlý les je místy podrostlý kopřivami a ostružinami, je tam hustá síť komunikací.

Mistrovství Jihomoravského kraje na klasické trati má centrum v Tetčicích. Pořadatelé z oddílu orientačního běhu SK Brno - Žabovřesky z.s. přivítají na startu necelou pětistovku přihlášených závodníků. Poběží se na mapě Bučín (hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek). Stavitel tratí Jáchym Coufal postavil tratě v typickém jihomoravském lese, se středně hustou sítí komunikací, kde je místy sezónní podrost, jsou tam dost hluboká údolí.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět