Tři oblastní závody proběhly za krásného jarního počasí

1.5.2024 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Tři oblastní závody proběhly za krásného jarního počasí

Na svátek 1. května byly připraveny tři závody oblastních soutěží. Všem závodům přálo počasí - bylo krásně teplo a slunečno.

Mistrovství Středočeské a Pražské oblasti na krátké trati uspořádal SKOB Slaný s centrem v Petrohradě (zahrada Psychiatrické léčebny). Více jak tisíc závodníků čekaly mapy Kolumbovo vejce a Petrohrad, které mapoval Roman Horký. Luboš Zápotocký postavil tratě v členitém terénu s velkým množstvím terénních a situačních detailů – žulové kameny, srázy, skalky a balvany, skupiny kamenů a skupiny balvanů, na úbočích byla častá balvanová pole a místy vysoké skalní srázy a skály; průběžnost byla převážně dobrá, avšak ztížená kameny, někde i popadanými klacky a stromy. V ženách byla nejlepší Ivana Fujáčková (SJC), druhá Tereza Odehnalová (ZBM) za ní zaostala o dvě a půl minuty, třetí Barbora Baldrianová (VSP) byla ještě o pár sekund pomalejší. Na trati mužů vyhrál Baptiste Rollier (PHK), za kterým zaostal druhý Jan Procházka (PGP) o 49 sekund, třetí Martin Kabát (PGP) měl ztrátu necelé tři minuty.

Východočeský pohár měl na pořadu krátkou trať, kterou připravil oddíl orientačního běhu TJ Lokomotiva Trutnov. Přes 700 závodníků mělo centrum na louce u Terezína (část obce Rudník). Běželo se na mapě Lázně Fořt (autor Tomáš Leštínský), tratě postavil Vojtěch Kotyk ve zvlněném podhorském lese s lokálním výskytem mikroreliéfu, kde byly četné hustníky a paseky s různou průběžností, vzrostlý les byl jen místy podrostlý kopřivami a ostružinami, byla tam hustá síť komunikací. V ženách vyhrála Zuzana Jedličková (SHK) s náskokem dvou minut před Zuzanou Novákovou (NPA), třetí Michaela Chmelařová (SHK) měla ztrátu necelých pět minut. Na trati mužů byl nejlepší Jan Gebrt (SHK), o 24 sekund pomalejší byl druhý Matěj Hrouda (JIL), třetí Jan Palas (SJC) ztratil na vítěze necelé čtyři minuty.

Mistrovství Jihomoravského kraje na klasické trati mělo centrum v Tetčicích. Pořadatelé z oddílu orientačního běhu SK Brno - Žabovřesky přivítali na startu necelou pětistovku závodníků. Běželo se na mapě Bučín (hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek). Stavitel tratí Jáchym Coufal postavil tratě v typickém jihomoravském lese, se středně hustou sítí komunikací, kde byl místy sezónní podrost, byla tam dost hluboká údolí. V ženách jasně ovládla výsledkovou listinu Zdena Kozáková (TBM), která vyhrála s náskokem více jak 6 minut před druhou Terezou Korpasovou (TBM), třetí Sylva Oranyová (SJI) měla ztrátu 13 a půl minuty. Také vítěz závodu mužů měl v cíli velký náskok, vítězný Osvald Kozák (TBM) porazil druhého Marka Prášila (SJI) skoro o 5 minut, třetí Adam Zřídkaveselý (PBM) měl ztrátu na vítěze necelých šest minut.

Výsledky všech závodů najdete v IS ORIS.


« zpět