Tereza Janošíková poprvé na IOF Councilu jako zástupkyně sportovců

19.11.2021 Dušan Vystavěl

Tereza Janošíková poprvé na IOF Councilu jako zástupkyně sportovců

Ke stávajícím 11 členům IOF Councilu poprvé v historii připojili i 2 zástupci závodníků – Tereza Janošíková (CZE, Foot-O) a Erik Blomgren (SWE, Ski-O).

Dnešní jednání proběhlo digitálně online a mělo i další neplánovanou premiéru. Kvůli technickým problémům s připojením několika účastníků začalo asi s 15 minutovým zpožděním, nicméně počáteční ztrátu se podařilo dohnat. Zhruba ve 12:30 předseda IOF Leho Haldna zasedání ukončil poděkováním právě Terce a Erikovi: „Jsem velice rád, že jste se dnešního jednání účastnili, určitě budete do budoucna přínosem. Sice jste sezením s námi možná ztratili jednu tréninkovou jednotku, ale pokud poběžíte zítra závod, tak to až tak moc asi nevadilo“.

Jaké jsou první dojmy naší úspěšné reprezentantky? "Z jednání jsem nadšená, jsem ráda že můžu být přítomna jednání v nejvyšších patrech orienťáku. Především však mám radost, že jsem dostala důvěru ostatních sportovců, když jsem musela projít trojím hlasováním. Nejprve do Athletes Advisory Group (celkem 5 zástupců z různých zemí), poté jsem spolu s Gustavem Bergmanen byla zvolena do komise závodníků a ve finále nás společně s Erikem Blomgrenem vybrali reprezentovat závodníky i do IOF Councilu. Je to pro mě čest a věřím, že při jednáních uplatním názory závodníků," řekla Tereza Janošíková ihned po jednání, které český zástupce v IOF Councilu, Dušan Vystavěl, hodnotil jako jedno z nejzajímavějších, které v rámci IOF abslovoval. "Nejprve se jednalo o kandidátech na pozice „šéfa kanceláře IOF – CEO“ a „generálního sekretáře – SG“. Po rozdělení těchto dvou funkcí (dosud byly spojeny a zastával je Tom Hollowell) se nakonec do výběrového řízení přihlásil dostatek kandidátů – 6 na pozici CEO a 5 na pozici SG. Do užšího výběru na CEO prošel jeden kandidát, v užším výběru na SG jsou kandidáti dva. O výsledku bude IOF informovat na svém webu."

Dále byly projednány strategické úkoly a cíle na období 2022 – 2026. „Olympijský sen“ už není hlavní prioritou IOF, větší důraz se klade na celkový rozvoj, udržitelnost a snahu dobýt jednu z hlavních pozic mezi outdoorovými sporty. Co se týká pořadatelů velkých světových akcí, tak byli schváleni pořadatelé dvou, i pro naše závodníky důležitých akcí:

  • MS OB (sprintové) 2026 – Itálie, Janov (Genoa)
  • MS veteránů OB 2024 – Turecko, Antalya (po velkém boji porazilo Finsko, které kandidovalo s prostory v okolí Turku)   

« zpět