Středoevropská o-spolupráce začala oficiálně fungovat

7.4.2018 Dušan Vystavěl

V maďarském Csákváru byla oficiálně ustanovena spolupráce středoevropských federací v orientačních sportech (Central European Orienteering Cooperation – CEOC).

Byly schváleny dva základní dokumenty: pravidla fungování této spolupráce a speciální pravidla pro závody CEYOC. Protože je snahou, aby tato spolupráce fungovala především po praktické stránce, a bez přebujelé administrativy nebude mít žádný výbor, žádného předsedu, sekretáře, ale pouze koordinátora a jeho zástupce pro nenadálé případy. Tímto koordinátorem byl na první dvouleté funkční období zvolen Dušan Vystavěl, jeho zástupcem Jan Picek. Zakládajícími státy této spolupráce jsou: Rakousko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko a Polsko. O eventuálním přistoupení dalších států (Německo, Švýcarsko) se bude jednat na květnovém mistrovství Evropy v Ticinu.

Protože jedním z důvodů nižší účasti na letošním CEYOC byla špatná synchronizace národních kalendářů (sprintová mistrovství v Rakousku, národní žebříček na Slovensku, dlouhá trať v Polsku) bylo jedním z prvních úkolů stanovení termínů a pořadatelů tohoto závodu pro příští dva roky:
2019 – 5. – 7. dubna – Slovensko – techn. uspořádání Kobra Bratislava, oblast Šaštín-Stráže
2020 – 3. – 5. dubna – Česká republika – techn. uspořádání Tesla Brno, okolí Brna
Nově by volitelnou součástí CEYOC mohly být 2 – 3 společné tréninky (spojené například s trenérským seminářem) před samotnými závody (čtvrtek a pátek dopoledne).

Pro lyžařské orienťáky je pak dobrou zprávou, že v příštím roce (19. – 21. ledna) se pravděpodobně uskuteční v rakouském Ramsau i zimní obdoba Středoevropského poháru, ale s tím rozdílem že by se nejednalo o soutěž pouze pro dorostence, ale pro všechny věkové kategorie.  


« zpět