Školení trenérů T2 v roce 2023

20.12.2022 Pavel Košárek

Školení trenérů T2 v roce 2023

V příštím roce proběhne školení licence T2, kterého se můžou zúčastnit trenéři z řad OB, LOB a MTBO, kteří mají platnou licenci T3.

Školení bude probíhat pod záštitou Vyšší odborné školy České unie sportu, díky níž má kurz akreditaci MŠMT. Absolventi školení tak budou moci mimo jiné získat živnostenské oprávnění Trenér orientačních sportů.

Školení bude rozdělené na dvě části. Obecná část zaměřená na teorii sportovního tréninku zahrnuje 50 hodin studia a účastníci se setkají s tématy z oblasti anatomie, fyziologie, psychologie, výživy, regenerace, dopingu a dalších. Proběhne o dvou víkendech 3.–5. 3 a 31. 3.–2. 4. a uskuteční se na Vyšší odborné škole ČUS v Praze, případně individuálně na dalších vysokých školách, které kurz obecné části sportovního tréninku nabízí (například Masarykova univerzita v Brně).

Část specializace zaštiťuje ČSOS, zahrnuje 100 hodin studia a bude se zaobírat problematikou jednotlivých orientačních sportů. Přednášky se uskuteční o dvou prodloužených víkendech na podzim (říjen a listopad), součástí školení bude i workshop se zaměřením na Ocad a určitá forma samostudia. Jednotlivé části budou zakončeny testem a praktickou ukázkou.

Podrobné informace včetně programu a přihlášek jsou zveřejněné v ORISU, kde se lze i přihlašovat.


« zpět