Setkání představitelů ČOV, IOF a ČSOS

27.7.2017 Petr Klimpl

Setkání představitelů ČOV, IOF a ČSOS

Ve středu večer se setkali ve Vratislavi představitelé Českého olympijského výboru, Mezinárodní federace OB a Českého svazu orientačních sportů.

Setkání se uskutečnilo v průběhu Světových her v příjemném prostředí Českého domu na lodi Barka Tumska na řece Odře. Přítomni byli místopředsedové Českého olympijského výboru Roman Kumpošt a Filip Šuman a sportovní ředitel Martin Doktor, předseda Mezinárodní federace orientačního běhu IOF Leho Halda a generální sekretář Tom Hollowell. Za ČSOS se zúčastnili předseda svazu Radan Kamenický, místopředsedové Petr Klimpl, Ivan Matějů a David Aleš, generální sekretář Jiří Šubrt a člen VV Dušan Vystavěl. 

V průběhu skoro dvouhodinového jednání bylo probráno postavení orientačních sportů v České republice, vztah orientačního běhu k olympijskému hnutí (a naopak), účast orientačních běžců na Světových hrách i na Olympiádách dětí a mládeže v České republice. Zvláštní pozornost byla věnována pořádání významných světových o-akcí v České republice - finále Světového poháru v OB a současně probíhající kongres IOF v roce 2018 v Praze, Mistrovství Evropy univerzit v roce 2019 v Olomouci, Mistrovství světa v MTBO v roce 2020 v Jeseníku a především Mistrovství světa v OB v roce 2021 v Mladé Boleslavi. Představitelé ČOV vyjádřili velkou podporu pořádání těchto akcí. 

V neformální následné diskuzi se probrala celá řada dalších témat, několikrát zazněla i gratulace jak představitelů ČOV tak i IOF k zisku bronzové medaile na těchto Světových hrách, o což se zasloužil Vojtěch Král v závodě na krátké trati.


« zpět