Rok od spuštění stránky zacitorientak.cz

12.3.2018 Jan Picek

Rok od spuštění stránky zacitorientak.cz

Právě dnes je to přesně rok od spuštění serveru zacitorientak.cz, který má za cíl informovat veřejnost o možnostech provozovat orientační běh ve svém okolí. Jaký byl zájem o stránku během celého roku?  

Jednoduchý průvodce jak začít s orienťákem přímo ve vašem městě. To je slogan portálu, který byl spuštěn 12. března 2017. Web obsahuje kompletní seznam výukových map, areálů pevných kontrol, lokální závody nebo kontakty na oddíly, kde lze získat více informací a třeba se i časem registrovat. Velkou nadstavbou je plánovač, kdy uživatel po zadání své polohy může vyhledat nejbližší areál pevných kontrol nebo výukovou mapu, kterou si může jednoduše stáhnout ve formátu PDF. Pochopitelně podobným způsobem lze vyhledat i nejbližší závod (oblastní žebříček, zimní liga, závod Přeboru škol aj.), který lze navštívit. Smyslem celého projektu je soustředit veškeré informace na jednom místě pro toho, kdo chce začít s OB.

Za dobu od spuštění serveru ho navštívilo přes 10 tis. uživatelů. Protože je určen pro české zájemce o orienťák, je logické, že 91,5 % návštěvníků jsou Češi. Ti sem chodí nejčastějí o víkendu, nejvíce v neděli večer a nejčastějí se zajímají, co to orienťák vůbec je (stránka Co to je?). Na druhém místě hledají akce pro začátečníky v Brně a hned v závěsu za nimi je Praha. V 60 % se sem lidé dostanou před odkaz na jiné stránce (z toho ze 40 % jsou to stránky ČSOS), 20 % zadá přímo adresu a zbytek si to najde přes vyhledávač. "Zajímavé však je, že v případě Brňáků je míra přístupu zadáním zacitorientak.cz neuvěřitelných 60 %, zatímco v Praze je to jen 20 %," doplňuje tvůrce webu Adam Chromý.

Jak dál zvýšit povědomí o tomto webu? Umístěním loga zacitorientak.cz na mapy (na všech Výukových mapách logo je automaticky natištěné), klubové stránky nebo na nejrůznějších akcích jako náborové závody, zimní ligy atp.  

Stránka zacitorientak.cz by měla být jediný zdroj pro nové zájemce o náš sport. Pokud někdo z vašeho okolí bude mít zájem o nás sport, lze ho pouze nasměrovat na stránky zacitorientak.cz.

 


« zpět