Rada pro rozvoj orientačních sportů - zapojte se také!

11.12.2021 Dominika Plochová

Rada pro rozvoj orientačních sportů - zapojte se také!

V rámci nově zvoleného Výkonného výboru ČSOS v květnu letošního roku vznikla, kromě jiných, Rada pro rozvoj orientačních sportů, jejíž činnost a plánované aktivity bych vám zde ráda představila.

Třeba vás zaujmou, najdete v nich smysl a v sobě zájem na nich také participovat, což je druhým cílem tohoto článku, tedy najít do Rady nadšené členy a spolupracovníky, především (ale nejen) ty, kteří po nějaké činnosti, mimo tu závodní, v českém orienťáku teprve pokukují.

Jedním z hlavních dlouhodobých cílů Rady je, podpořit oblasti, okresy či města, ve kterých nyní orienťák nemá žádné nebo jen malé zastoupení, a to skrze místní školy či DDM. Za pomoci programů a materiálů, které díky Komisi rozvoje OB či Metodické radě máme k dispozici, náš sport představovat, vnuknout školám či DDM myšlenku kroužků OB, pomoci s jejich vznikem a pak je případně postupně napojovat na nejbližší oddíly, oblasti atd. Ano, běh na dlouhou trať s nejasným výsledkem, ale kdo se bojí, nesmí do lesa, a tam my přece chceme :-)!

Nemenší pozornost pak bude upřena k podpoře méně zkušených/začínajících klubů v oblasti dotací, organizace, řízení či legislativy, neb toho není nikdy dost či zapojení do projektů sportu pro veřejnost. A na obzoru jsou ještě další výzvy.

To je tak ve velké zkratce pro začátek vše. Pokud vás to zaujalo a měli byste zájem trochu svého volného času kromě tréninků a závodění věnovat i této bohulibé činnosti, budu ráda, když se mi ozvete, ideálně skrze tento formulář, pokud prahnete ještě po nějakých doplňujících informacích, tak na e-mail. Věk, pracovní či orienťácké zkušenosti, kategorie, klubová či oblastní příslušnost nehrají žádnou roli!

Dominika Plochová, členka VV ČSOS a předsedkyně Rady pro rozvoj


« zpět