První ryze LOBácké STK je připraveno

15.9.2019 Jan Picek

První ryze LOBácké STK je připraveno

Polské Jakuszyce budou na počátku ledna hostit první ryze Stacionární tréninkové kempy. Byl zveřejněn rozpis a informace o přihláškách.

Stacionární tréninkové kempy mají za cíl připravit kvalitní tréninkové zázemí pro mládež z řad oddílů nebo TSM. Ti budou v týdenních turnusech trénovat v atraktivních terénech pro OB, LOB i MTBO pod dozorem ambasadorů z řad juniorské či dospělé reprezentace, kteří zároveň mohou využít zázemí STK k vlastnímu tréninku. Na místě bude připravené ubytování, tréninky a ambasadoři, kteří s účastníky budou analyzovat tréninky a přenášet tak své zkušenosti na mladší. Díky delšímu trvání STK objektů (3-8 týdnů) se podaří snížit náklady na ubytování, mapové podklady a dojde ke zefektivnění přípravy tréninku (kontroly již roznesené v lese, tréninky připravené předem). Jediné, co tak účastníci budou muset udělat, je přihlásit se předem na akci a dopravit se na místo.

Tento kemp je prvním skutečným STK podle původní myšlenky, tedy se zaměřením na rozvoj správné techniky navigace a specifických dovedností důležitých pro LOB. Účastníci budou mít možnost trénovat správnou techniku LOB na kvalitně připravených běžkařských tratích i stopách specifických pro LOB v polských Jakuszycích pod dohledem ambasadorů z řad dospělé či juniorské reprezentace LOB. Ti s nimi budou rovněž analyzovat tréninky, učit je správné mapové i lyžařské LOB technice a předávat zkušenosti.  Přihlašování bude možné od 23. 9. 2020 8:00.

Celkem budou připraveny 3 termíny, na které se lze přihlásit:

  • 1. termín: 2.-7. ledna 2020 (5 nocí)
  • 2. termín: 7.-12. ledna 2020 (5 nocí)
  • 3. termín: 12.-17./19. ledna (5/7 nocí)

Veškeré další informace lze najít na stránkách STK a v rozpisu akce.


« zpět