Proběhla kontrola kandidatury na MS 2021

9.5.2017 Jan Picek

Proběhla kontrola kandidatury na MS 2021

Od neděle 7. 5. do úterý 9.5. proběhla na několika místech ČR kontrola kandidatury na MS 2021, kterou podal Český svaz orientačních sportů na konci minulého roku. Předsedovi Foot-O komise Áronovi Lessovi byly představeny jednotlivé prostory i s návrhem možných arén, plánované závodní centrum a také podpora ze strany ČSOS a lokálních partnerů.

Mistrovství světa, o které se Česká republika v roce 2021 uchází, by bylo kompletně lesní (od roku 2019 dochází k rozdělení na lesní a sprintové MS). Je počítáno se čtyřmi závody: kvalifikace a finále na krátké trati, klasická trať a štafety. Centrum závodu by bylo situováno v Mladé Boleslavi, jednotlivé závody by se pak běžely na Kokořínsku, na Dokesku, Českém ráji a Jizerských horách. 
Český svaz orientačních sportů chce uspět s kandidaturou, která je postavená na několika pilířích: výborné terény, které dlouhou dobu nebyly pro OB použity, přímé přenosy ze všech finálových závodů z produkce respektovaného režiséra Karla Jonáka a České televize a bezproblémová organizace postavená na předchozích zkušenostech (MS 2008, JMS 2013, ME 2016 atd.).

Program návštěvy kandidatury se skládal z několika částí: v neděli 7.5. v Brně po MČR sprintu bylo naplánované setkání s představiteli ČSOS, poté se část výpravy přesunula do Mladé Boleslavi. Celé pondělí (8:00-21:00) bylo věnováno objíždění terénů a arén, které se vytipovaly pro Mistrovství světa 2021. Úterní program se skládal z prohlídky závodního centra, přejezdu do Prahy a představení konceptu Světového poháru, který se uskuteční první říjnový týden 2018 v Praze. 

"Děkuji moc za setkání, vše bylo připraveno na jedničku," rozloučil se Áron Less s představiteli ČSOS na konci pobytu. Áron přijel do Brna již v sobotu a absolvoval MČR ve sprintu (v kategorii H35 skončil jedenáctý). Z ČR pak odlétá do Brazílie, kde bude na prohlídce brazilské kandidatury. To je jediný protikandidát ČR. Rozhodnutí, zda Česká republika bude hostit světový šampionát v roce 2021, padne v průběhu letošního MS v Estonsku.

« zpět