Příprava reprezentace na MS ve Skotsku

30.6.2024 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Příprava reprezentace na MS ve Skotsku

Světová špička míří k vrcholu letošní sezóny - Mistrovství světa v OB ve Skotsku. Na posledních testovacích závodech se ve Skotsku sešla většina nejlepších o-sprinterů a nechybí ani reprezentanti Česka.

Naše reprezentace absolvuje oficiální závody od pořadatelů MS, ale i společné tréninky s reprezentací Švýcarska nebo Finska i doplňkové fáze v relevantních terénech pro MS.

Sprint

V sobotním dopoledním oficiálním závodě ve sprintu ve Wester Hailes vyhrála v ženách jasně Simona Aebersold (SUI) téměř o půl minuty před Andrine Benjaminsen (NOR) a trojicí se shodným časem Ida Agervig Kristiansson (NOR), Venla Harju (FIN) a Dánka Josefine Lind (v cíli měla nejlepší čas Tereza Janošíková, ale vynechala jednu kontrolu), Denisa Kosová byla 25. (31. Jana Peterová, 40. Barbora Matějková).

V mužích byli nejlepší shodným časem Kasper Harlem Fosser (NOR) a Tuomas Heikkilä (FIN), těsně za nimi skončil Adrien Delenne (FRA), výborně běželi naši - 5. Tomáš Křivda, 8. Jakub Glonek (22. Martin Roudný).

Odpoledne běžela česká reprezentace druhý sprint v Dalkeith.

Knock-out sprint

V neděli v Kings Buildings proběhly závody v knock-out sprintu (na rozdíl od běžných závodů se i kvalifikace běžela systémem šestičlenných skupin a všichni měli možnost absolvovat i všechny další fáze).

V mužích si ve své kvalifikační skupině nejlépe vedl Glonek, který vyhrál (Křivda a Hubáček byli druzí, Roudný třetí). V semifinále byl Glonek opět první (Křivda druhý, Roudný čtvrtý a Hubáček pátý). Ve finále A si celkové vítězství zajistil Švýcar Joey Hadorn, druhý byl Nor Eirik Langedal Breivik a třetí Rakušan Jannis Bonek, opět výborně běžel Jakub Glonek, který celkově skončil pátý. Tomáš Křivda byl v B finále čtvrtý, Martin Roudný ve finále D šestý a Jonáš Hubáček ve finále E také šestý.

V ženách Jánošíková a Matějková vyhrály své kvalifikační skupiny (Kosová byla druhá a Peterová čtvrtá), v semifinále byla Janošíková opět první (Matějková třetí, Peterová čtvrtá a Kosová šestá). V A finále opět dominovala Švýcarka Simona Aebersold, druhá byla Victoria Hæstad Bjørnstad (Norsko) a třetí po celý den výborně běhající Tereza Janošíková. Ve finále C doběhla Barbora Matějková třetí, v déčku Jana Peterová čtvrtá a v éčku Denisa Kosová 15.

Více na webu reprezentace OB.


« zpět