Přijeďte na výstavu do Otrokovic!

5.2.2015 Jiří Krejčík

Ve středu 4. 2. byla v otrokovické galerii RIM slavnostně otevřena výstava Orientační běh – moderní sport 21. století. Výstava je volně přístupná do konce dubna 2015 a můžete se zde dozvědět spoustu zajímavostí.

S jakými buzolam závodili naši medailisté z mistrovství světa? Kolik váží čtyřicet let stará běžecká bota? Čím si svítili účastníci prvních nočních závodů? A jakou hodnotu má nejcennější poštovní známka s orientační tematikou? To vše se můžete dozvědět na výstavě Orientační běh – moderní sport 21. století v otrokovické galerii RIM.

„Ráda bych poděkovala především Janu Žemlíkovi z Centra orientační historie, jenž věnoval muzejní a archivářské činnosti nejen roky, ale rovnou desetiletí své práce,“ uvedla ve své řeči Anne Jacobson, asistentka generálního sektretáře IOF, která přiletěla na vernisáž až z finských Helsinek. Slavnostnímu zahájení výstavy jednatelem společnosti RIM Rudolfem Fukalem přihlíželi i další významní hosté: radní Zlínského kraje Lubomír Nečas nebo paní Marie Němcová, manželka jednoho ze zakladatelů československého orientačního běhu Zdeňka Němce.

Expozice potrvá až do konce dubna a najdete ji ve firemní Galerii RIM Otrokovice, poblíž otrokovického nádraží. Prostorná podkrovní místnost ukrývá nejen dvě desítky bannerů a panelů zobrazující historii orientačního běhu od prvopočátků po současnost, ale i dobové tiskoviny, medaile a poháry, běžeckou obuv či typy a prototypy razicích zařízení. Pokud si tedy chcete zkrátit čekání na jarní závodní sezónu, Otrokovice byste určitě neměli minout.

Jiří Krejčík


Výstava: Orientační běh – moderní sport 21. století
Místo: Galerie RIM, Dr. Edvarda Beneše 1015, Otrokovice
Vstup: Galerie je volně přístupná v pracovní dny od 9 do 16 hodin


p. Rudolf Fukal (jednatel RIM), Anne Jacobson (asistentka generálního sekretáře IOF), Radan Kamenický (předseda ČSOS) a Honza Žemlík (autor výstavy) při slavnostním zahájení expozice v Otrokovicích

 

 

 


« zpět