Představujeme Fórum ČSOS

22.11.2022 Jan Fiala

Představujeme Fórum ČSOS
Diskuze nad aktuálními tématy, náměty ke zlepšení fungování svazu a další. Představujeme Fórum ČSOS.
 

Možná to již někteří z vás zaznamenali, možná nikoliv, ale IT rada Českého svazu orientačních sportů zřídila specializované diskusní fórum, které je přímo určeno jednak k zasílání podnětů od široké o-veřejnosti směrem k našemu svazu, ale také jako diskusní platforma, na které mohou diskutovat trenéři, pořadatelé, rozhodčí, ale i krajské svazy nebo oblasti.

Fórum najdete na stránkách https://forum.orientacnisporty.cz/ a to již skoro rok. Doposud však nebyla jeho existence propagována, což teď chceme napravit. A to jednak zveřejněním této informace, ale také představením Fóra v rámci nadcházejícího O-víkendu v Chotěboři.

V současné chvíli je potřeba, aby si na Fóru každý vytvořil vlastní účet, ale pro další usnadnění fungování se IT rada snaží co nejdříve (a snad se to povede ještě před zahájením O-víkendu) zprovoznit také tzv. SSO - jednoduše řečeno, kdo má vytvořen účet v ORISu, bude se moci na Fórum přihlásit právě prostřednictvím tohoto SSO z ORISu (bez nutnosti vytvářet si zvláštní účet).

V tuto chvíli jsou na Fóru předpřipraveny sekce pro rozhodčí, pořadatele, trenéry, ale i organizační složky svazu a rady. Za každou sekci budou zodpovědni moderátoři, což zajistí udržování přehledu, rychlé reakce, dodržování pravidel (tzv. Netikety).

Zda bude Fórum živé a využívané, záleží na nás všech - pokud nebude dostatek diskutujících, bude Fórum mrtvé a nebude mnoho důvodů tam chodit. Proto vyzývám všechny, aby nám pomohli Fórum uvést v život a zvu vás po O-víkendu k široké a plodné diskusi!


« zpět