Přebor škol: Hradec Králové a Liberec

7.6.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Přebor škol: Hradec Králové a Liberec

V Terezíně uskutečnilo celostátní finále Přeboru škol. Mezi základními školami vyhrálo s velkým náskokem Biskupské gymnázium Hradec Králové, ve středních školách zvítězilo Gymnázium F. X. Šaldy Liberec

Pořadatelé z SKOB Roudnice nad Labem připravili centrum pro téměř pět stovek žáků základních a středních škol ve sportovním areálu u základní školy Terezín. V každé kategorii si vybojovalo právo startu z krajských finále 20 základních a 20 středních škol. Na startu byli velmi zkušení závodníci, ale i ti, kteří nemají s OB velké zkušenosti. Tratě postavil Miroslav Duda na mapě Terezín - mezi hradbami (mapoval P. Simr). Běželo se v městské zástavbě, kde byly pevnostní prvky (valy, tunely, příkopy...), na sportovištích a na dětských hřištích. Tratě závodu vedly v různých výškách a úrovních, některé zdi opevnění byly hodně vysoké. Tratě byly orientačně velmi náročné, orienťákům se hodně líbily, ti nezkušení ale měli s jejich zvládnutím problémy. Celá akce byla organizačně výborně připravena, přálo i počasí (sice na vyhlášení vítězů mírně zapršelo, ale jinak bylo pro závod počasí velmi příznivé.

V jednotlivých kategoriích jednotlivců vyhráli - D7: Monika Munzarová (Gymnázium Pardubice Dašická), D9: Matilda Tomášková (Gymnázium Turnov), DS: Michaela Novotná (Gymnázium Turnov), H7: Vladimír Kutlvašr (Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí), H9: Prokop Tomášek (Gymnázium Turnov), HS: Vojtěch Orany (Gymnázium Jihlava).

Mezi základními školami (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) vyhrálo s velkým náskokem Biskupské gymnázium Hradec Králové před Gymnáziem Turnov a Gymnáziem Dašická Pardubice.

Body Družstvo
305 Biskupské gymnázium Hradec Králové
249 Gymnázium Turnov
246 Gymnázium Pardubice Dašická
237 Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí
215 Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně
197 ZŠ a MŠ Červený vrch Praha
187 Gymnázium a Jazyková škola Zlín
186 ZŠ U Lesa Nový Bor
177 Gymnázium Žďár nad Sázavou
176 ZŠ Kamenice

Ve středních školách zvítězilo Gymnázium F. X. Šaldy Liberec těsně před Biskupským gymnáziem Hradec Králové, třetí bylo Gymnázium Turnov.

Body Družstvo
152 Gymnázium F. X. Šaldy Liberec
142 Biskupské gymnázium Hradec Králové
134 Gymnázium Turnov
130 Gymnázium Jihlava
129 Gymnázium Pardubice Dašická
107 Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť
104 Gymnázium Třinec
98 Gymnázium Jateční Ústí nad Labem
96 Lepařovo gymnázium Jičín
89 Gymnázium Na Vítězné pláni Praha

Stránky letošního finále jsou v IS ORIS.


« zpět