Povinný online seminář rozhodčích OB 1.třídy

24.1.2023 Radim Hošek Převzato z Sekce OB

Povinný online seminář rozhodčích OB 1.třídy

Nová povinnost letos čeká rozhodčí 1. třídy - zúčastnit se online semináře rozhodčích. Základní informace o něm přinášíme v tomto článku. 

Využít krizi jako příležitost - to je klišé, které se o covidové době opakovalo často a pod kterým jsme si možná nikdo nedovedli představit nic hmatatelného. Pokud si český OB z covidu odnesl jednu dovednost, pak je to možnost online schůzování. 

A tahle nová schopnost se potkává s potřebou zvýšit jednak informovanost rozhodčích (alespoň těch prvotřídních) a také třeba zvýšit předvídatelnost rozhodování jury. Jak? Nově je pro rozhodčí připraven online seminář R1, který právě tímhle směrem míří. Jeho obsahem budou novinky ve sportovně-technických dokumentech i s komentáři ohledně jejich vzniku, informace o dění v IOF, poučení z řešených protestů v nedávných závodech a další.

Proč se to jmenuje Online seminář R1? Protože právě rozhodčím první třídy ukládá novelizovaný Systém rozhodčích každoroční povinnou účast, ale seminář lze doporučit přinejmenším i všem rozhodčím 2. třídy, kteří v letošním roce budou rozhodcovat závody soutěží sekce OB. Přibližně dvouhodinový online seminář tak v tomto ohledu částečně nahradí někdejší seminář pro pořadatele konaný v Hradci Králové při Jarním poháru. 

Je zcela jasné, že se nenajde termín, kdy by mohli všichni rozhodčí, proto nabízíme hned tři termíny k výběru - postupně to budou čtvrtek, středa a úterý v druhé půlce února - 16., 22. a 28. Termín přihlášek je pro všechny tři termíny shodný, a sice 13. února, aby byl prostor včas oslovit všechny nepřihlášené. Všechny termíny mají začátek v 19h (to je informace, kterou jsem sem zapomněl napsat, omlouvám se. RH)

Čtvrtek 16.2.v ORISu

Středa 22.2. v ORISu

Úterý 28.2. v ORISu

Detailní program se ještě ladí, včas ho najdete na příslušných stránkách v ORISu.


« zpět