Portál „Sport v okolí“

10.4.2015 Petr Hranička

Portál „Sport v okolí“

Český olympijský výbor nedávno představil svůj nový projekt "Sport v okolí". Díky webovému portálu www.sportvokoli.cz by měla mít sportující veřejnost snazší orientaci ve sportovních klubech vyskytujících se v určité oblasti, stejně jako sportovní svazy a organizace by měly mít lepší přístup k možným novým členům, zejména pak školákům zapojeným do projektu "Sazka Olympijský víceboj".

Základ projektu tkví ve webové aplikaci na stránkách sportvokoli.cz, která nad mapou ČR vyhledává sportovní kluby dle zadaných kritérií (název, výběr sportu, kraj, atp.). U každého klubu jsou pak uvedeny základní kontaktní údaje a informace o jeho činnosti. Potencionální zájemce o určitý sport tak má veškeré informace na jednom místě a pro svoji volbu má široký výběr. Navíc pro žáky základních škol, kteří jsou zapojeni v dalším z projektů ČOV "Sazka Olympijský víceboj", pak bude v jejich "sportovním vysvědčení" uvedeno, na co mají největší sportovní talent a právě stránky sportvokoli.cz by jim pak měly dát možnost vybrat si pro svůj další sportovní růst nejvhodnější klub.

V případě klubů orientačních sportů jsme ve spolupráci s ČOV zadali do databáze sportvokoli.cz prozatím cca 70 klubů, které se intenzivně věnují činnosti s mládeží (především žactvem). Bylo by velmi žádoucí, aby si vedoucí těchto klubů překontrolovali správnost kontaktů, ale především aby si doplnili údaje v popisu činnosti klubu, o aktuálním stavu náburu nových členů, sociálních sítích klubu (Facebook, Twitter) atd. sexe24

Pokud se Váš klub zatím na webu sportvokoli.cz nenachází a máte o to zájem, je velice snadné nový klub přidat (tlačítko pro přidání klubu v pravém horním rohu stránky), stačí vyplnit několik základních informací a po ověření a schválení administrátorem bude i Váš klub přidán do databáze. Žádost o přidání klubu lze případně řešit i se sekretariátem ČSOS (telefonicky či e-mailem).

Petr Hranička
sekretariát ČSOS


« zpět