Pojďme tvořit O-víkend!

10.2.2022 Jan Picek

Jak uspořádat letošní formát Vyhlášení nejlepších sportovců? Jak se postavit k plesu O-Gala, který naposledy proběhl v roce 2019 v Jablonci? Jak skloubit další (bafuňářské) aktivity do víkendu? O tom všem brainstormoval Výkonný výbor ČSOS a chce zapojit i vás.

V minulém roce proběhlo velmi pěkné Vyhlášení nejlepších sportovců v Turnově. Výkonný výbor zhodnotil, že samotné oddělení vyhlášení od plesu je mnohem důstojnější. Proč ale rušit ples, který byl v minulosti velmi oblíben? Vedle toho orienťáci orienťákům mohou nabídnout mnohem více. Workshopy, poutavé přednášky, hry, program pro děti, závod a mnohem více. Nejen pro trenéry nebo rozhodčí, ale pro všechny orienťáky. Přednáška o moderování orienťáku v ČT nebo zákulisí výroby dresů? Jak se tvoří mapa? Kde se nacházejí skvělá místa pro orienťák? Chtěli byste si před Vánoci vyzkoušet sportovní oblečení? Na všechny otázky by vám měl odpovědět O-víkend. 

Ten by měl proběhnout předběžně v termínu 25. - 26. listopadu 2022. Aktuálně vedení svazu řeší lokalitu a celkovou koncepci, která by neměla být pouze na rok 2022, ale i udržitelná i pro další roky. 

ČSOS aktuálně hledá místo, kde je možné:

  • uspořádat vyhlášení nejlepších sportovců v pátek večer (cca 100-150 lidí, důstojný reprezentativní sál, možnost streamu)
  • uspořádat Valnou hromadu ČSOS a Shromáždění sekce (cca 60 lidí, přednáškový sál nebo velká místnost)
  • uspořádat závod v orientačním běhu v blízkém okolí (bez větších omezení na prostor)
  • připravit a najít vhodné prostory pro další program - přednášky, workshopy, prezentace (stánky partnerů) - tělocvična, sál, 
  • uspořádat ples orientačních sportovců v sobotu večer (cca 300-400 lidí, důstojný reprezentativní sál)
  • najít vhodné ubytovací podmínky - od hotelu pro levnější ubytování, dohromady pro 300-400 lidí.

To vše ideálně v dochozí vzdálenosti. 
Pojďme tvořit O-víkend. Orienťáci orienťákům. ČSOS má vizi a rád by ji společně s dalšími naplňoval. Pojďme po dvou covidových letech plánovat akci, kterou si všichni oblíbí a bude pokračovat i v budoucnosti. Pořádání této akce by zajišťoval ČSOS ve spolupráci s lokálním klubem nebo osobou, která v místech působí. 

Máte zájem se podílet - ať už osobně nebo s vaším klubem a znáte vhodnou lokalitu? Nebojte se zapojit a napsat Honzovi Pickovi do konce února.

 

 


« zpět