Podpora klubům v realizaci projektů pro školní mládež

23.3.2023 Dominika Plochová

Podpora klubům v realizaci projektů pro školní mládež

Stejně jako v předchozích letech, tak i v roce 2023 bude Český svaz orientačních sportů opět finančně podporovat kluby ČSOS v realizaci sportovních a náborových aktivit v orientačním běhu pro školní mládež.

Podporovány samozřejmě budou i obdobné akce v LOB, MTBO a Trail-O.

Jedná se o známé projekty jako jsou Areály pevných kontrol, Přebor škol v OB od okresních po celostátní kolo, Dny orientace v přírodě, Výukové mapy a World Orienteering Day.

Zatímco podmínky realizace prvních dvou zmíněných projektů zůstávají oproti předchozím rokům nezměněny, tak v dalších projektech - Dny orientace v přírodě, Výukové mapy a World Orienteering Day (WOD) - dochází k významné změně podmínek spočívající v tom, že všechny tyto projekty lze s finanční podporou ČSOS realizovat pouze v případě prokázané nové spolupráce se školou či školským zařízením (např. DDM). 

V rámci WOD letos již třetím rokem proběhne i World Maze Race, tedy o-bludiště. Bližší informace, jak v případě zájmu zapojit své bludiště do do této celosvětové aktivity naleznete zde.

Spolupráce se školami a rozvoj OB skrze školy a školská zařízení je jednou z priorit ČSOS (a stejně tak i IOF skrze WOD), a proto se touto cestou od letošního roku projekty Rady pro rozvoj ČSOS také vydávají.

  • Informace, detailní podmínky k jednotlivým projektům, termíny a kontakty lze nalézt na webové stránce obrozvoj.cz

« zpět