Oslavy 70 let orientačního běhu 2020 – Praha

12.2.2020 Ivan Matějů

Oslavy 70 let orientačního běhu 2020 – Praha

V roce 2020 slaví český orientační běh 70 let od prvního závodu. Vedle toho, že bude vydána unikátní reprezentativní publikace, se připravují i další akce o kterých Vás chceme informovat.

První se uskuteční v Praze v prvé polovině roku – 13. května 2020. "Na dopolední část plánujeme uskutečnit v sídle Českého olympijského výboru tiskovou konferenci za účasti čelních představitel ČOV, kde chceme předstoupit před novináře s několika různými tématy," uvedl Jan Picek, člen VV ČSOS. 

 Mezi tématy tiskové konference se mimo jiné objeví:

  • Orientační běh slaví 70 let
  • Orientační běh jako součást ČOV, společná organizace řady akcí (ODM, olympijské parky, ...), příprava na Světové hry 2021 v Birminghamu
  • Orientační běh jako moderní sport, velký rozvoj členské základny, problémy s omezováním vstupu do lesa
  • Světový den orientačního běhu
  • Významné akce v ČR v následujících letech – MS MTBO 2020, MS OB 2021

Dále bude na programu křest knihy 70 let OB za účasti sportovních hvězd českého orientačního běhu, následovat bude také beseda s autory knihy. V odpolední části bude pro veřejnost připraven závod při příležitosti Světového dne OB (WOD), který se poběží v oboře Hvězda. Součástí závodu bude i speciální kategorie novinářů, VIP hostů a členů VV ČSOS. Slavnostní den pak završí slavnostní vyhlášení výsledků.

I v druhé polovině roku budou pokračovat oslavy 70 let orientačního běhu v Česku. Dne 31.10. se na Bunči a v Otrokovicích uskuteční historický závod a setkání reprezentantů a dalších přátel OB. O tom si budete moci přečíst v zítřejším článku, kde detaily akce přiblíží hlavní organizátor Tomáš Podmolík. 

70_OB-logo


« zpět