ORIS: nové funkcionality

15.4.2019 Jana Kubátová

ORIS: nové funkcionality

V průběhu března se podařilo zjednodušit účetní doklady a vytvořit uživatelsky příjemnější jednotný formát přihlašování i pro jednorázové přihlášky. Jak konkrétně se změnil stávající systém?

 Účetní doklady

Významných změn se dočkaly účetní dokumenty. U každé akce zadané do IS ORIS lze pod přehledem vkladů vybrat oddíl a vidět jak účetní doklad, tak přílohu k vyúčtování. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Účetní doklad je pořadatel povinen vytisknout každému klubu, který se účastní akce, do prezentační obálky. Nehledě na počet přihlášených závodníků daného klubu má tento dokument vždy rozsah jedné strany A4. ČSOS chce tímto krokem redukovat náklady pořadatelům a zároveň snížit ekologický dopad administrativních nároků spojených s pořádáním akcí.

Podrobnou přílohu k vyúčtování si může každý klubový účetní vytisknout samostatně. Tento dokument obsahuje konkrétní jména, množství, částky za jednotlivé závody i objednané doplňkové služby. Ve spodní části se zobrazují i došlé platby s případným registračním číslem nebo poznámkou.

V případě, že se při tisku dokumentů tiskne poslední řádek neúplný, lze to upravit změnou nastavení okrajů ve formátování tisku.

 

Jednotný formát jednorázového přihlašování

Po ostrém startu jednorázových přihlášek pro v ČSOS neevidované osoby a zahraniční závodníky mnoho hlasů volalo po zavedení tzv. jednotného způsobu přihlašování neboli možnosti jednoduchého nahrání hromadných přihlášek. Toto výrazné zjednodušení bylo v minulém týdnu spuštěno. Způsob, jakým lze hromadnou jednorázovou přihlášku udělat, lze najít v nápovědě (str.10) ZDE. The Parimatch mirror is called up-to-date and working, which is not blocked by providers at the current time.


« zpět