Orienťák na ČT sport v roce 2024: novinky i přímé přenosy ze zahraničí

4.5.2024 Jan Picek

Orienťák na ČT sport v roce 2024: novinky i přímé přenosy ze zahraničí

Velmi dlouho se letos řešil plán vysílání z orientačních sportů na obrazovce ČT sport. Poslední střípek do mozaiky byl domluven právě včera. Co uvidí diváci letos v televizi?

Novinkou je vytvoření unikátního studia Český orienťák - 40 min formát po důležitých závodech na českém území i v zahraničí, kde v brněnském studiu se rozebere s hosty, přidá kontext pro neorienťáky a také dodají další zajímavosti, statistiky a GPS analýzy. V roce 2024 bude odvysílán celkem šestkrát, a to následovně:

  • Studio 1 (v týdnu od 20. května) - reportáže z MČR v KO sprintu (8. května 2024) a MČR ve sprintu a sprintových štafet (18. – 19. května 2024)
  • Studio 2 (v týdnu od 10. června) - reportáže z MČR na krátké trati (9. června 2024), dvou úvodních kol Světového poháru v OB (Švýcarsko, Itálie)
  • Studio 3 (v týdnu od 8. července) - reportáže a analýzy z Mistrovství světa juniorů (1. – 6. července, Plzeň)
  • Studio 4 (v týdnu od 21. srpna) - reportáže z Mistrovství Evropy v OB (17. – 20. srpna, Mor, Maďarsko)
  • Studio 5 (v týdnu od 16. září) - reportáže z MČR na klasické trati (15. září 2024) a MS MTBO (9.-16. září, Bulharsko)
  • Studio 6 (v týdnu od 7. října) - reportáže z MČR štafet a družstev (5. – 6. října 2024) + Světový pohár Finsko, zhodnocení sezóny

V minulém roce byl na ČT sport vysílána kompletní série ze Světových pohárů v OB. V letošním roce budeme s mezinárodní federací IOF úzce spolupracovat, ve zpravodajských relacích ČT jako jsou Branky, body, vteřiny či Sportovní zprávy by se měly z těchto závodů objevovat krátké reportáže, stejně tak na sociálních sítích ČSOS. Přímý přenos na obrazovkách ČT sport však bude jen ze druhé série, která se uskuteční na začátku června v Itálii.

České televizi však neujde letošní světový šampionát v orientačním běhu v Edinburghu (12.-16.července). Přímo na místě bude štáb ČT ve složení kameraman + reportér, všechny přenosy půjdou živě s českým komentářem přímo ze Skotska minimálně na ČT sport Plus, na ČT sport pak bude s případným zpožděním nasazeno co nejdříve podle aktuálního vysílacího programu.

Štáb ČT by měl jet také na 3. kolo SP v orientačním běhu (a zároveň Mistrovství Evropy) do Maďarska (17.-20. srpna) a na MS MTBO, které se letos koná v Bulharsku 9.-16. září.

Bohužel z důsledku kolize Tour de France a fotbalového Eura nebudou letos přímé přenosy z domácího Mistrovství světa juniorů na Plzeňsku. Tým pod vedením Radima Hoška a Daniela Wolfa však připravuje velmi kvalitní streamy ze všech závodů, které budou vysílány na platformě IOF Live.

 


« zpět