Orienťák i v roce 2020 na obrazovkách České televize

3.12.2020 Matěj Burda

Orienťák i v roce 2020 na obrazovkách České televize

Během roku 2020 opět mohla nejen orienťácká veřejnost sledovat celou řadu pořadů s tématikou orientačního běhu. Spolupráce ČSOS s Českou televizí navazuje na úspěšnou spolupráci z let minulých.

Kromě několika reportáží ze závodů proběhl i jeden přímý přenos. Dále se orienťák představil v kratších pořadech typu Branky, body, vteřiny, Sport v regionech, Lvíčata či Zprávičky.

Na televizních obrazovkách jste mohli již na konci ledna zhlédnout závody v lyžařském OB v rámci Zimní olympiády dětí a mládeže, kde se utkaly jednotlivé krajské výpravy o cenné kovy.

Ve větší míře jste pak mohli sledovat orienťák až během podzimu, na který byla přesunuta většina MČR v OB. Jako první vznikly reportáže ze závodů MČR ve sprintu a MČR sprintových štafet na Hradubicku. Nejsledovanější premiérou roku pak bylo následující MČR na klasické trati u Bystřice nad Pernštejnem. Půlhodinové reportáže vznikly i z posledních vrcholných závodů roku, tedy z MČR štafet a MČR na krátké trati.

I během roku 2021 se můžete těšit na to nejlepší z orienťáku živě na obrazovkách ČT sport. Tahákem roku budou jednoznačně přímé přenosy z domácího Mistrovství světa, ale o tom až někdy příště.


« zpět