Orientační běžci v ASC Dukla mají novou mapu v Harrachově

25.11.2023 Matěj Burda

Orientační běžci v ASC Dukla mají novou mapu v Harrachově

V rámci spolupráce ČSOS, Ministerstva obrany ČR a ASC Dukla byly připraveny a předány k užívání mapy zachycující okolí Harrachova, které budou v budoucnu sloužit nejen reprezentaci ke zlepšení své přípravy.

24. listopadu bylo v areálu Vojenského geografického a hydrometeorologického úřadu v Dobrušce od ředitele pracoviště plukovníka gšt. Vladimíra Répala předáno hotové mapové dílo: „Kartografické práce udělal Tomáš Leštínský, kterého jsme povolali v rámci rodičovské dovolené,“ přiblížil Vladimír Répal, kterého Tomáš Leštínský doplnil se zajímavostmi z průběhu mapování. Předávání se zúčastnili také plk. Pavel Benc a pplk. Radek Jančík jako zástupci Armádního sportovního centra Dukla, jehož součástí jsou právě i orientační běžci. „Věřím, že s novou mapou se zlepší i podmínky pro přípravu reprezentace. Přímo v Harrachově má navíc Dukla zázemí se vším servisem,“ doplnil ředitel ASC Dukla Pavel Benc.

Příprava sprintové mapy Harrachova zabrala 35 dní, příprava mapy lesního prostoru dokonce 50 dní. Ta sahá od skokanských můstků až k vrcholu Čertovy hory a zachycuje horský terén s běžecky extrémně náročným podkladem. Na 4 km2 prostoru je zahrnuto mimo jiné 2348 kamenů a skal nebo přes 23 km vodních toků.

Obnovená spolupráce orientačních běžců a ASC Dukla bude intenzivně pokračovat také v roce 2024.

Děkujeme plukovníkovi Vladimíru Répalovi a útvaru v Dobrušce za přípravu mapy a vstřícné jednání. 

 


« zpět