Orientační běh se v Olympijském parku Rio-Lipno pěkně rozeběhl

10.8.2016 Ivan Matějů

Orientační běh se v Olympijském parku Rio-Lipno pěkně rozeběhl

Již od pondělí je v provozu prezentační stan Českého svazu orientačních sportů v areálu olympijského parku Rio Lipno 2016, který je umístěn u dolní stanice lanovky na Kramolín. A na pomyslném orientačním náměstíčku je opravdu živo.

Největší zájem veřejnosti je zatím o orientační bludiště, které navštěvují zejména děti a jejich rodiče seznamující se s principem orientačního běhu. Další zájemci se hlásí o mapy nedalekých lesních prostorů s názvy Lipno a Marta, kde jsou vybudovány areály pevných kontrol. U štábu pořadatelů z řad ČSOS a dobrovolníků ČOV mohou návštěvníci obdržet také tištěné mapové symboly, vysvětlení popisů kontrol, brožurky Objev OB a další materiály o orientačním běhu.

Když přijeli v úterý na návštěvu na Lipno představitelé svazu I. Matějů a J. Šubrt, měl štáb pořadatelů ve stánku orientačního běhu pod vedením Jirky Vébra a Kristýny Skyvové opravdu napilno a nevěděl kam dříve skočit, protože i přes nestálé počasí ke stánku dorazilo za necelé dva dny již přes 1100 zájemců o OB.

Zároveň se připravovala i exhibice OB – ukázkový závod ve sprintu v prostoru olympijského parku na nové sprintové mapě, jak pro zkušení závodníky, tak pro veřejnost. Tratě závodu připravil svazový trenér mládeže Marek Cahel, mezi účastníky exhibice bylo několik desítek zájemců z řad veřejnosti a 40 účastníků akademie OB dorostu, která probíhá na Lipně také v těchto dnech. Vyhlášení závodu se pak uskutečnilo večer na centrálním podiu parku Rio-Lipno, včetně pozvání na další ukázkový závod ve sprintu ve čtvrtek 11. srpna ve Frymburku.

Ne opravdu se orientační běžci na Lipně neztratili a naopak jsou pěkně vidět, říká hlavní manažer parku Jan Plachý z ČOV.

A já jenom dodávám - pořadatelé zaslouží uznání neboť nově vzniklé Areály pevných kontrol na Lipně a ve Frymburku budou dlouhodobě sloužit i po uzavření Olympijského parku Rio-Lipno pro všechny další případné zájemce.

A ti, kteří nestihnou navštívit lesní prostory poblíž Olympijského parku na Lipně během jeho provozu, budou mít možnost si na nových mapách zaběhat v rámci závodů Jihočeského a Západočeského žebříčku v příštím roce.

Ivan Matějů

 

Fotografie a další informace přímo z Lipna naleznete na FB profilu šéfa olympijského OB-stánku Jirky Vébra.


« zpět