Orientační běh na vlnách Radiožurnálu

23.5.2018 Jan Picek

Orientační běh na vlnách Radiožurnálu

Spolupráce Českého svazu orientačních sportů s Českým rozhlasem přináší první výsledky. Zaměření bylo v těchto dnech na Světový den orientačního běhu, v pátek navíc bude na vlnách Radiožurnálu hodinový rozhovor s reprezentantem Milošem Nykodýmem.

Český svaz orientačních sportů dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí a řada reportáží v Brankách, bodech, vteřinách během Mistrovství Evropy ve Švýcarsku nebo přímý přenos z MČR ve sprintu toho jsou důkazem. Spolupráce s Českým rozhlasem se ladí zhruba dva roky a v těchto dnech přináší první výsledky. V úterý 22.5. byla na vlnách Radiožurnálu vysílána dvouminutová pozvánka ke Světovému dnu orientačního běhu, kterou připravili Radan Kamenický a Jan Picek společně s redaktorkou Barborou Kovaříkovou. Celou pozvánku vč. článku a dalších informací si můžete pustit zde. Během středy 23.5. se v Milíčovském lese konal Pražský pohár žactva, který byl součástí Světového dne orientačního běhu. Závodu se zúčastnilo okolo 600 běžců (i z řad veřejnosti) a svoji trať si proběhla i redaktorka Radiožurnálu Barbora Kovaříková. Své dojmy ze startu, trati a cíle okořeněné komentáři dalších účastníků vložila do reportáže, která bude vysílána na Radiožurnálu v dopoledních hodinách 24. května (mezi 9-12 hod), stejný příspěvek bude vysílán i na stanici Regina Praha 24. května v 6:45. Pokud jste nestihli příspěvek ve vysílání, můžete si ho pustit zde.
V pátek 25. května bude navíc hodinový rozhovor s českým reprezentantem Milošem Nykodýmem v pořadu Večerní Radiožurnál se Zuzanou Burešovou, který bude vysílán živě z pražského studia ve Vinohradské ulici. Pořad začíná ve 21:00.

Připravují se i další reportáže a příspěvky na vlnách Radiožurnálu nebo pražské sesterské stanice Regina. Redaktoři navštíví další kolo Pražského poháru žactva, velký důraz je kladen na zajištění vstupů při finálovém kole Světového poháru, který se uskuteční v Praze a okolí v termínu 4. - 7. října 2018.


« zpět