Ocenění Českého olympijského výboru

27.5.2022 Petr Klimpl

Ocenění Českého olympijského výboru

Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru ocenila dlouhodobou práci trenérek. Mezi oceněnými byla i pardubická trenérka Ladislava Víchová.

Český olympijský výbor již po patnácté ocenil dlouhodobou práci trenérek. Na slavnostním vyhlášení Trenérky, cvičitelky roku 2021 převzalo pamětní listy 24 žen. V kategorii dobrovolná celoživotní činnost trenérky převzala ocenění pardubická trenérka dětí Laďka Víchová, kterou navrhl Český svaz orientačních sportů.

Citujeme u návrhu, který zaslal ČSOS Českému olympijskému výboru:
Paní Ladislava Víchová je členkou OK Lokomotiva Pardubice. V roce 1992 poznala přes své dvě dcery orientační běh. Začala trénovat skupinu dětí ve věku 8-12 let, kde byly i její obě dcery. Děti z této skupiny postupně předávala do návazných tréninkových skupin v klubu, trénovat mladší žactvo však zůstala, i když obě dcery už přešly do starších skupin. A u trénovaní vydržela již 30 let. Její tréninkovou skupinou prošly stovky dětí, někteří to dotáhli do dorostenecké, juniorské či i seniorské reprezentace ČR v orientačním běhu. Jiní tak úspěšní nebyli, ale určitě jim zůstaly základy pohybových aktivit i láska k přírodě, která je u orientačního běhu nezbytná. Raqqa Media Řada jejich odchovanců dělá orientační běh dodnes rekreačně, přivádí do její tréninkové skupiny své děti, protože vědí, že se jim dostane dobré péče a správných základů sportu (mj. nyní má ve své tréninkové skupině svého vnuka a své dvě vnučky). Její tréninková skupina trénuje 2x týdně (v zimě v tělocvičně, v létě v lese), ročně se její svěřenci zúčastní 20 - 25 závodů. Tréninková skupina mladšího žactva má ročně 4-5 soustředění, které paní Víchová vede. Od roku 1992 dosud věnuje tato trenérka dva týdny své dovolené, kdy na sportovním táboře orientačního běhu je vedoucím družstva dětí ve věku kolem 10 let.


« zpět