O víkendu končí letošní oficiální o-sezóna

2.11.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O víkendu končí letošní oficiální o-sezóna

První víkend v listopadu bude zakončena domácí oficiální sezóna orientačního běhu posledními čtyřmi závody.

Sobota

Poslední závod Východočeského poháru připravuje K.O.B. Choceň. Krátká trať má centrum v Chocni, na louce u silnice II/357 na jižním okraji města. Téměř devět stovek přihlášených závodníků čekají tratě, které postavil Jan Shánel na mapě Jedlinka (hlavní kartograf Jan Sháněl) v převážně jehličnatém, porostově velmi rozmanitém lese s hustou sítí cest a celkovým převýšením 60 metrů.

Na startu Mistrovství oblasti Vysočina v nočním OB bude přes 100 závodníků. Pořadatelé z Orientačního klubu Střelka pro ně připravili centrum v Táboře - Smyslově (hájovna). Poběží se na mapě Hutecký les, kterou mapoval Tomáš Doležel (ten postavil i tratě), v terénu, který je mírně zvlněn, ve východní části je údolí s prostorovými detaily, je v něm hustá síť komunikací, les je porostově velmi rozmanitý.

Neděle

Závěrečný závod Pražského a Středočeského žebříčku připravují pořadatelé SK Meteor Kačerov, z Běhej Poděbrady a z SK Stopa Praha. Krátká trať má centrum v Kolíně na zimním stadiónu, poběží se na mapě Borky 23 (autoři mapy Zdeněk Koč a Michal Reichl) v terénu, kde se v západní části nachází lužní les s plochým reliéfem a středně hustou sítí cest, ve střední části jsou členité tvary s převýšením do 10 m různé průběžnosti s hustou sítí komunikací, východní část má plošší terén. V prostoru jsou pozůstatky po spojeneckých náletech – jámy různé velikosti a hloubky. Tratě pro více 900 přihlášených závodníků postavil Michal Reichl.

Sportovní klub orientačního běhu Zlín pořádá veřejný závod na krátké trati v Hvozdné (areál fotbalového hřiště). Prostorem závodu je lesní komplex mezi centrem závodu a obcemi Hvozdná a Ostrata, který je pro orientační běh zmapován poprvé. Mapu Hájky připravil Roman Zbranek, který postavil i tratě. Téměř dvě stovky závodníků poběží ve středně kopcovitém terénu s množstvím cest a pěšinek, který je lokálně členitý s velmi různou průběžností a viditelností.

Podrobnosti o všech závodech najdete v IS ORIS.


« zpět