O-víkend: vyhlášení nej sportovců, semináře i ples letos v Chotěboři

30.9.2022 Jan Picek

O-víkend: vyhlášení nej sportovců, semináře i ples letos v Chotěboři

Jedno město. Jeden víkend. Jedna parta. O-víkend. Tak zní ústřední moto akce, která by měla po dvou covidových letech navázat na “klasický podzimní” program.

Letos je vše situováno do Chotěboře na víkend 25. - 27. listopadu 2022. Nebude chybět vyhlášení nejlepších o-sportovců, semináře pro trenéry a rozhodčí, tradiční ples O-Gala nebo závod v orientačním běhu.

Semináře a workshopy

Semináře trenérů a rozhodčích budou probíhat celý víkend, od pátku 18:00 do nedělního oběda. Některé přednášky budou společné, ale většina bude oddělených. Speciálním blokem pak bude pro všechny příznivce orienťáku sobotní dopolední workshop, kde je počítáno s přednáškou redaktora ČT Petra Kubáska nebo se dozvíte, jak se starat o svůj čip. Přesný program bude na stránce https://o-vikend.orientacnisporty.cz a v ORISu.

Vyhlášení nej o-sportovců a ples O-Gala

V letošním roce Výkonný výbor ČSOS rozhodl o oddělení plesu a vyhlášení ankety. Proto v pátek od 20:00 se v místním kině Družba budou vyhlašovat pouze nejlepší o-sportovci (účast bude jen pro zvané), celý večer bude přenášen online. V sobotu večer bude pak ples orientačních sportovců O-Gala s řadou překvapení, tombolou a živou kapelou. Vstup na tuto akci pak není jakkoliv omezen.

Schůzování také v Chotěboři

K podzimu patří také tradiční schůzování - Shromáždění sekce OB a Valná hromada ČSOS. Ty jsou určené pro zvolené delegáty a budou probíhat během celé soboty v hotelu Fantazie.

Závod ve sprintu

V sobotu 26. listopadu od 13:00 se účastníci mohou také trochu rozběhnout. Bude pro ně připraven sprint v uličkách města Chotěboř. Je na výběr z mnoha tratí a závodu se zúčastní také dospělá reprezentace v OB (stavitelem hlavních tratí bude šéftrenér Jan Šedivý), takže bude možné se porovnat i s českou špičkou. Protože každý bude mít prostor trochu jindy, můžete si vybrat svůj startovní čas prostřednictvím některé z vln.

  • Veškeré informace naleznete na stránce https://o-vikend.orientacnisporty.cz/, přihlašování probíhá v ORISu (vyjma ubytování na postelích). Centrem celé akce je Hotel Fantazie v Chotěboři. Pořadatelské taktovky se ujme klub SK Chotěboř a Český svaz orientačních sportů.


« zpět